۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83560914
۰ نفر

برچسب‌ها

 طرح ویژه برخورد با افزایش قیمت کالا در البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز از اجرای طرح ویژه برخورد با افزایش خودسرانه قیمت کالاها و خدمات در این استان خبرداد.

علی اکبر مختاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای این طرح به  دنبال حمایت از افراد آسیب پذیر هستیم  و نظارت بر توزیع  کالا و خدمات و همچنین فضای کسب و کار که د رحال حاضر التهاب کاذبی ایجاد شده تشدید شده است.

وی اضافه کرد: بازرسان تعزیرات حکومتی  با تمام ظرفیت برای پیشگیری از تخلفات احتکار، گرانفروشی در سطح بازار فعال شده و  با اخلال گران در حوزه بازار برخورد می شود.

به همین منظور هفت شعبه رسیدگی در مرکز استان البرز و چهارشعبه در شهرستان ها به تخلفات رسیدگی می کنند.

تعزیرات حکومتی استان البرز طی اقدمات انجام شده در کنار بازرسان صمت و اصناف بیش از ۴۰ ضابط قضایی برای نظارت و پیشگیری از در امور اقتصادی به دستور دادستان البرز بکارگرفته و در رصد بازار فعالیت می کنند.

مختاری خاطرنشان کرد که این تخلف ها خارج از نوبت رسیدگی شده و اولویت این رسیدگی ها از ادارات دولتی که ارائه خدمت می کنند آغاز گردیده و به دیگر صنوف جامعه تعمیم داده می شود.

همه دستگاه های استان البرز مکلف به همکاری با دستگاه های نظارتی شدند تا در حوزه انبارهای احتمالی احتکاری و کشف آن ها همکاری لازم را داشته باشند و چنانچه کالا را به سطح بازار نیاورند این کار به عنوان احتکار تلقی شده و برخورد می شود.

وی گفت:  وظیفه توجیه واحدهای تولیدی به سازمان صنعت و معدن واگذار شده و درحال حاضر وضعیت قیمت گوجه فرنگی و تخم مرغ مقداری نوسان دارد که امیدواریم این رقم تا چند روز آینده به نرخ تعادلی خود برسد.

مختاری افزود: یکی دیگر از مشکلات در زمینه افزایش قیمت گاز ال پی جی است که به دلیل نصب غیراستاندارد برخی خودروها به این پمپ ها سبب کاهش سیلندر خانگی و افزایش قیمت آن شده که هماهنگی های لازم با شرکت نفت انجام شده که سهمیه استان البرز افزایش یابد.

یکی از مشکلات دیگر در استان البرز آژانس ها و برخی خطوط تاکسی های شهری است که با سازمان تاکسیرانی مکاتباتی انجام شده که نظارت های لازم را داشته باشند.

بیشترین تخلف ها در حوزه حمل و نقل درون شهری است که در برخی از مسیرها قیمت رعایت نشده و اگر  اصلاح قیمت نکنند به شدت برخورد می شود.

اکنون در استان البرز  بیش ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و خدماتی و  ۱۲۰ هزار واحد صنفی فعالیت می کنند.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تمام پولی را که از این مسیر به دست می آید در قالب کمک معیشتی جدای از یارانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =