۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83560902
۰ نفر

برچسب‌ها

فرودگاه گیلان برای عملیات زمستانه آماده سازی شد

رشت – ایرنا – مدیرکل فرودگاه گیلان از برگزاری مانوور عملیات زمستانه برای آمادگی و تجهیز فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در گذران روزهای سخت احتمالی در زمستان پیش رو خبر داد.

غلامرضا کریم آقایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف از تدوین دستورالعمل مانوور یادشده تعیین رویه ای برای مواجه با وضعیت جوی نامناسب  در نگهداری سطوح پروازی ،اماکن ، محوطه پایانه و ... در زمستان و عملیاتی نمودن فرودگاه در شرایط بارش برف است.
وی با اشاره به فعالیت  ۶۰ نفر از عوامل انسانی در اجرای این مانوور افزود:  فرودگاه سردار جنگل با توجه به وجود سیستم های کمک ناوبری DVOR,ILS و سیستم روشنایی تقرب دقیق(SFLS)،(PALS ) از جمله فرودگاه های پرتردد شمال کشور است.
وی خاطرنشان کرد: فرودگاه بین المللی  رشت با توجه به بهره برداری چندین پروژه  زیرساختی آماده ارزیابی برای اخذ گواهینامه فرودگاهی و همچنین افزایش پروازها توسط شرکت های هواپیمایی است.
کریم آقایی تصریح کرد: در فرآیند صدور گواهینامه فرودگاهی کلیه موارد مرتبط با ایمنی عملیات و استانداردهای فرودگاهی به صورت یکپارچه انجام می شود و می توان گفت مدیریت فرودگاه با آماده سازی شرایط اخذ گواهینامه فرودگاهی ، علاوه بر رفع کمبودها و تأمین استانداردها ، به نوعی کلیه فرآیندهای مؤثر بر ایمنی عملیات هواپیماها را متمرکز، مستند ، یکپارچه و قابل نظارت و ارزیابی می نماید.
وی، در بخش دیگری از توضیحاتش به ارتقاء بستر انتقال پیام های هوانوردی از سیم های زوج به فیبر نوری با هدف سرعت و ایمنی داده ها در فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد. 
وی یاداور شد: در زمان حاضر از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تعداد ۱۲۰ پرواز رفت و برگشت در ۹ مسیر داخلی بصورت هفتگی پرواز برنامه ای برقرار است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =