بانوان خیّر مدرسه‌ساز شرکای آموزش و پرورش هستند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: بانوان و مادران خیّر مدرسه‌ساز مظهر عشق و عاطفه بوده و شریک آموزش و پرورش در امر تربیت هستند و شاید بهتر آن باشد که ما بگوییم ما شریک آنها در امر تعلیم و تربیت هستیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش، محسن حاجی میرزایی روز سه شنبه در همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز (بانوی ایرانی - مدرسه مهربانی) اظهار کرد: مدارس نبض و کانون یادگیری هستند و فضایی است که ظرفیت ذهن و جایگاه توانمندی نسل آینده در آن جان پیدا می کند و شما خیرین در خلق این افراد به ما کمک می کنید.

وی یادآورشد: با وجود تلاش های خیرین همچنان نیازمند همراهی گسترده و عمیق شما به ویژه در کلان شهرها هستیم چرا که حدود ۳۰ درصد مدارس ما نیازمند تخریب و بازسازی است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: من در خواست کرده ام که تمامی نیازهای مدارس در معرض دید خیرین و عموم قرار گیرد تا هر کسی با در نظرگرفتن سرمایه خرد خود و هر چند اندک به کمک مدرسه سازی بیاید

وی اظهار داشت: اینکه چه کاری انجام دهیم مهم است اما چرا انجام می دهیم از آن مهم تر است و سه مفهوم کلیدی در اینجا حائز اهمیت است اول اینکه خیرین برای کاستن از رنج مردم احساس مسئولیت اجتماعی دارند و وجود خود را ایثار می کنند.

حاجی میرزایی افزود: در شرایطی که در جامعه مطالبه گری وظیفه هر کسی است اما افرادی هستند که مسئولیت مهم خود را درک می کنند و اینها افراد بزرگی هستند و کشور در این شرایط دشوار به چنین روحیه ای نیاز دارد تا بتواند دانش آموزان بیشتری را زیر پوشش آموزش قرار دهد.

همایش ملی بانوان و خانواده خیرین مدرسه ساز (بانوی ایرانی - مدرسه مهربانی) با حضور بیش از 600 نفر از بانوان و خانواده های خیرین مدرسه ساز اکنون در هتل پارسیان آزادی در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =