۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83560874
۰ نفر

برچسب‌ها

راه‌ ارتباطی برخی روستاهای استان زنجان بسته است

زنجان – ایرنا - مدیرکل بحران استان زنجان اعلام کرد: راه‌های ارتباطی برخی از روستاها در این استان به دلیل بارش برف سنگین که از روز دوشنبه شروع شده، بسته است.

توحید سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بیشتر مسیرهای روستایی در شهرستان سلطانیه به دلیل بارش برف سنگین بسته است.

وی با بیان اینکه در شهرستان ماهنشان مسیر روستای دندی -  یاستی قلعه و خورجهان نیز به دلیل بارش برف سنگین مسدود است، اظهارداشت: در شهرستان زنجان نیز فقط مسیر روستای شیلاندر بسته شده است.

مسیر ماهنشان به پری نیز توسط راهداران در حال بازگشایی است.

سلیمی خاطرنشان کرد: در شهرستان های ابهر، خرمدره، ایجرود و خدابنده هیچ راهی بسته نیست.

وی ادامه داد: تردد در همه مسیرهای روستایی استان زنجان و جاده های کوهستانی با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

مدیر کل بحران استان زنجان گفت: هم استانی ها از ترددهای غیر ضروری در مسیرهای روستایی خودداری کنند.

** همه مسیرهای اصلی نمک پاشی شده است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: از شامگاه دوشنبه و با آغاز بارش برف در جاده های این استان نمک پاشی و برف روبی توسط راهداران آغاز شده است.

جواد یوسفی تاکید کرد: از روز گذشته تا ساعت ۶ امروز مسیرهای اصلی استان سه بار برف روبی و نمک پاشی شده است.

وی افزود: پس از هر بار نمک پاشی و برف روبی بارش مجدد برف مسیر را مسدود می کرد که با تلاش های انجام شده همه مسیرهای اصلی در استان زنجان باز و تردد در آن جریان دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته باشند و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.

یوسفی خاطرنشان کرد: ۲۸ اکیپ راهداری در ۲۸ گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.

وی افزود: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت کرد: تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =