ابهام درباره اعمال تخفیف‌های اوراسیا به صادرکنندگان ایرانی

تهران- ایرنا- معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه ایران از پنجم آبان‌ماه ارایه تخفیف‎‌های تعرفه‌ای خود به اتحادیه اوراسیا را آغاز کرده است، گفت: درباره تخفیف‌های پنج کشور طرف قرارداد مباحث ضد و نقیضی شنیده می‌شود و برخی صادرکنندگان مدعی هستند که اوراسیا هنوز تخفیف‌ها را اعمال نکرده است.

«علی اکبر مهرفرد» صبح امروز (سه‌شنبه) در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به موافقت‌نامه اوراسیا بیان کرد: این توافقنامه از ۵ آبان ماه اجرایی شده، به این صورت که ایران برای صادرکنندگان روسی در کدهای تعرفه تعیین شده تخفیف قائل می‌شود، از سوی دیگر نیز پنج کشور طرف قرارداد درباره برخی کدهای تعرفه به صادرکنندگان ایرانی تخفیف می‌دهند.
وی ادامه داد: ایران طبق توافقنامه از ۵ آبان ماه تخفیف‌های خود را آغاز کرده؛ اما درباره تخفیف‌های پنج کشور طرف قرارداد مباحث ضد و نقیضی شنیده می‌شود. از یک سو برخی صادرکنندگان گفته‌اند که از تخفیف‌های قرارداد استفاده کرده‌اند، اما عده‌ای دیگر مدعی هستند که اوراسیا هنوز تخفیفات را اعمال نکرده است.
مهرفرد با بیان اینکه ۲۳ روز از آغاز اجرای این توافقنامه گذشته است، افزود: ایران در این دوره زمانی ۱۶ میلیون دلار صادرات داشته، اما اطلاع نداریم این رقم صادرات شامل تخفیف‌ها بوده است یا خیر.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha