استفاده از سامانه اطلاع‌رسانی تعطیلی مدارس هزینه دارد

همدان- ایرنا- سامانه تلفنی اطلاع‌رسانی تعطیلی مدارس که به شماره ۳۸۸۸۸ از سوی روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش همدان اعلام شده است، به ازای تماس مخاطبان یک‌هزار تومان هزینه اشتراک ماهانه از مشترک دریافت می‌کند.

رئیس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات منطقه همدان روز سه‌شنبه در این‌باره به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه‌ای با عنوان «یار آشنا» در شرکت مخابرات همدان راه‌اندازی شده است که علاوه بر ارائه ۲۲ خدمت، خبر تعطیلی مدارس نیز از طریق آن اعلام می‌شود.

فریدون حسن‌پور با اشاره به اینکه خدمات قابل ارائه این سامانه با پیش شماره ۳۸۸ آغاز می‌شوند، افزود: شماره تلفن ۳۸۸۸۸ سال گذشته با تصمیم ادره کل آموزش و پرورش، شرکت مخابرت، مدیریت بحران و چند ارگان دیگر به سامانه اعلام تعطیلی مدارس اختصاص یافت، تا خانواده دانش‌آموزان از طریق آن از تعطیلی مدارس با خبر شوند.

وی با بیان اینکه این سامانه در روزهای برفی و همراه با برودت هوا کاربرد بیشتری دارد، اظهار داشت: بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات، در زمان تماس با این شماره به مخاطب اعلام می‌شود که یک‌هزار تومان به صورت‌حساب تلفن ثابت مشترکان افزوده می‌شود.

حسن‌پور عنوان کرد: یک‌صد میلیون تومان اعتبار برای تامین زیرساخت و راه‌اندازی این سامانه هزینه شده است تا خدمات مناسبی به مشترکان ارائه شود.

وی تاکید کرد: یک‌هزار تومان هزینه ناچیزی است که مشترک برای دریافت خدمات این سامانه پرداخت می‌کند.

رئیس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات منطقه همدان بیان کرد: شرکت مخابرات بخش خصوصی محسوب می‌شود و خدمات خود را بر اساس نرخ مصوب سازمان تنظیم مقررات به مشترکان ارائه می‌دهد.

وی یادآوری کرد: سال گذشته به مشترکان اعلام نشد که به ازای تماس با این شماره یک‌هزار تومان به صورتحساب آن‌ها اضافه می‌شود اما امسال در هنگام تماس به آن‌ها اعلام می‌شود تا درصورت تمایل از این سامانه استفاده کنند.

حسن‌پور گفت: مشترکانی که این سامانه را فعال کرده‌اند برای لغو آن، دیگر با آن شماره تماس نگیرند تا به صورت خودکار پس از ۲ ماه این اشتراک لغو شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش همدان نیز گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ با شرکت مخابرات، این سامانه برای اعلام تعطیلی مدارس در روزهای برفی و همراه با آلودگی هوا راه‌اندازی شده است.

محمد سهرابی با اشاره به اینکه این سامانه تنها برای اعلام تعطیلی مدارس راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: تمام درآمد حاصل از این سامانه متعلق به شرکت مخابرات است و آموزش و پرورش درآمدی از این سامانه ندارد.

وی تاکید کرد: با این حال خانواده دانش‌آموزان اگر نمی‌خواهند هزینه استفاده از این سامانه را متحمل شوند، برای اطلاع از تعطیلی مدارس به پایگاه اینترنتی اداره‌کل آموزش و پرورش همدان به نشانی www.hamedan.medu.ir  مراجعه کنند.

سهرابی اظهار داشت: اطلاعیه‌های تعطیلی مدارس از طریق صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و نشریات معتبر استان و پایگاه اینترنتی آموزش و پرورش یادشده اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از کانال ها در شبکه های اجتماعی اخبار نادرستی در خصوص تعطیلی مدارس اعلام می‌کنند که از شهروندان می‌خواهیم برای اطلاع از تعطیلی مدارس فقط به اطلاعیه‌های روابط عمومی آموزش و پرورش توجه کنند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش همدان عنوان کرد: همچنین تعطیلی مدارس از طریق پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان همدان و کانال آموزش و پرورش استان در پیام رسان سروش به نشانی hmdedunews@ اطلاع رسانی می شود.

نزدیک به ۲۹۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس استان تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =