۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83560834
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۶۰ نوع پرنده در خلخال و کوثر شناسایی شد

اردبیل_ایرنا_ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال از شناسایی ۲۶۰ گونه پرنده در سطح مناطق این شهرستان و کوثر خبر داد .

مهدی کسایی روز سه‌شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: از آغاز اجرای طرح شناسایی و تحقیق در خصوص پرندگان منطقه تاکنون ۲۶۰ نوع گونه مختلف پرندگان در این ۲  شهرستان شناسایی شده که تعداد گونه‌های موجود در کوثر ۶۰ نوع بیشتر از خلخال است.

وی بیان کرد: پرندگان شناسایی شده مربوط به گونه‌های آبی وخشکی هستند که در این بین چکاوک کاکلی، سار معمولی، چکاوک شاخ دار،چک چک کوهی ،چک چک دشتی، چک چک سیبری ،سهره طلایی ،سهره سبز ، سهره اروپایی، کبک،طیهو ، بلدرچین و انواع اردک و مرغابی بیش از سایر گونه‌ها به چشم می‌خورد.

او اظهار کرد:دست‌یابی اطلاعات مربوط به به محل زیست، نوع تغذیه، جفت گیری و محیط  زندگی،  ما را در امر کمک به ادامه حیات این حیوانات و پیشگیری از انقراض نسل گونه‌های در معرض انقراض پرندگان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به بارش برف سنگین در این شهرستان که ارتفاع آن در برخی از مناطق کوهستانی و محل زیست پرندگان به بیش از یک متر می‌رسد افزود: با توجه به سردی هوا و تداوم بارش برف و یخ بستن بسیاری از آبگیرها و پوشیده شدن مراتع با برف، وحوش از زیستگاه‌های مختلف منطقه به دنبال غذا و علوفه به سکونت‌گاه‌های انسانی نزدیک خواهند شد و انتظار می‌رود مردم شهرستان با باقیمانده غذای خود و پاشیدن در اطراف محل زیست از آنها حمایت کنند.

کسایی گفت:محیط‌بانان این شهرستان هم‌اکنون برای امدادرسانی، علوفه‌دهی و دانه پاشی به حیات وحش منطقه به خصوص مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست  در آماده باش هستند.

او گفت: برای جلوگیری از شکار غیر مجاز و وارد شدن صدمه توسط افراد سودجو و شکارچیان متخلف به حیات وحش شهرستان از همه مردم انتظار می‌رود به محض مشاهده هر گونه تخلف و آسیب‌رسانی به حیوانات مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی و یا انتظامی اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =