هلال احمر زنجان ۲ فرانسوی گرفتار در برف را نجات داد

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نیروهای عملیات هلال احمر این استان ۲ تبعه فرانسوی گرفتار در برف نوکیان به سمت ماسوله در شمال شرقی روستای آندارق را پس از ۱۲ ساعت جست و جو نجات دادند.

 شهرام میرزایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ساعت ۱۸:۳۰ شامگاه دوشنبه گزارش مفقودی ۲ نفر گرفتار در برف به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری (EOC ) گزارش شد.

وی یادآوری کرد: با اعلام این گزارش موقعیت مفقودان از روی نقشه های استان و محاسبه مختصات با کمک GRID روی نقشه مشخص شد که مفقودان در مسیر جاده نوکیان به سمت ماسوله(شمال شرقی روستای آندراق) است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بلافاصله نخستین تیم با خودروهای امدادی از آب‌بر شعبه شهرستان طارم به منظور بررسی وضعیت جوی منطقه به محل حادثه اعزام شد.

 میرزایی اظهارداشت: علاوه بر این تیم، تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان با تجهیزات کامل امداد و نجات کوهستان از مرکز پایگاه امداد و نجات استان زنجان به همراه تیمی از پایگاه تهم – چورزق به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به بارش شدید برف و نامساعد بودن شرایط جوی، تیم نخست ساعت ۱:۲۰ بامداد به روستای جلال آباد رسیده و با توجه به این شرایط موجود ادامه پیمودن مسیر ناممکن بود که این تیم قبل از رسیدن تیم های بعدی با اهالی روستا رایزنی و اقدام به بررسی دقیق دسترسی به محل مفقودان کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با استفاده از بیل های دستی مسیر تردد خودروها تا نزدیک ۲ کیلومتری مفقودان بازگشایی شد و یک تیم با تجهیزات کامل به صورت پیاده به محل مفقودان اعزام شدند و گزارشی از سلامت آنها ارسال شد.

میرزایی تاکید کرد: خودروی ۲ تبعه فرانسوی مفقود شده از جاده منحرف شده بود که نیروهای امداد و نجات نیز مسیر خودروهای امدادی را به سمت خودروی آنها بازگشایی کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه بارش و بسته بودن مسیر، نیروهای عملیاتی به همراه ۲ تبعه فرانسوی در روستای اندراق اسکان می یابند.

به گزارش ایرنا، نیروهای امداد و نجات کوهستان در دومین روز از شهریور امسال جان ۱۰ موتورسوار مفقود شده در دره های سرخ‌آباد شهرستان طارم را نجات دادند.

پیش از این نیز نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ۲۷ مرداد امسال نیز ۲ گرفتار در صخره‌های منطقه گلجیک را پس از ساعت‌ها تلاش نجات دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =