مرمت ۱۳۲جایگاه چادر عشایری در شیروان

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: تاکنون، ۱۳۲ جایگاه چادر عشایری در این شهرستان مرمت و بهسازی شده است که ۳۵ فقره آن در سال جاری بوده است.

علی ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مساحت مفید هر باب جایگاه را ۳۰ متر مربع عنوان کرد و اظهار داشت: طرح احداث و مرمت جایگاه چادرهای عشایری این شهرستان از سال ۹۱، در سفر مقام معظم رهبری مصوب شد که این جایگاه ها در مناطق عشایرنشین رشته کوه های شاه جهان، باغان و گلیل مرمت و بهسازی شده است.

وی افزود: هدف از این طرح محل امن و مستحکم برای ایجاد زندگی عشایری، جلوگیری از ورود خزندگان به چادر، ایجاد محیطی بهداشتی و به دور آلودگی و جلوگیری از ورود آب و سیلاب به داخل  چادر است.

رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: با مرمت و بهسازی جایگاه چادرهای عشایری این شهرستان در سال جاری، ۱۳۲ خانوار مشتمل بر ۶۶۰ نفر جمعیت از محل سکونت مناسب برخوردار شدند که برنامه اجرای این طرح برای هزار و ۱۱۰ خانوار عشایری شیروان است.

وی در ادامه گفت: برای مرمت و بازسازی ۳۵ جایگاه چادر عشایری در سال جاری سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شهرستان شیروان ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار عشایری با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر دارد که در قالب ۹ طایفه ۳۵۰ هزار رأس دام سبک در اختیار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =