مصرف بنزین در مازندران ۴۰ درصد کم شد

ساری - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین مصرف این فراورده نفتی را در این استان در سه روز اخیر حدود ۴۰ درصد کاهش داد.

 حسین حسن نژاد روز سه شنبه در همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی در بابلسر افزود: بر اساس گزارش شرکت فراورده‌های نفتی مازندران در سه روز اخیر حدود سه میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین در این استان مصرف شددر حالی که که پیش از اجرای طرح میانگین مصرف سه روزه حدود هفت میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بود.
وی تصمیم سران قوا برای افزایش قیمت بنزین را کارشناسانه دانست و اظهار داشت: ما ضمن پذیرش انتقادات، از کسانی که با این طرح همراه هستند نیز قدردانی می کنیم.
معاون استاندار مازندران با استناد به فراخوان دستگاههای ذیربط برای نظارت بر قیمت کالا و خدمات پس از افزایش قیمت سوخت در سطح کشور، افزود : مردم نگران افزایش قیمت کالا و خدمات نباشند، چرا که دست اندرکاران امر نظارت شبانه روزی بر بازار حضور خواهند داشت.
حسن نژاد خواهان همراهی آحاد جامعه در اجرای دقیق و منطقی طرح نظارت بر قیمت کالا و خدمات در پس اافزایش قیمت بنزین شد و از صبوری و آرامش مردم مازندران در روزهای گذشته و به دنبال افزایش قیمت بنزین قدردانی کرد.

وی گفت: به طور قطع و یقین اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین موجب کاهش شکاف طبقاتی و فرصتی برای هدفمندی یارانه هاست، اگرچه ممکن است در چنین شرایط اقتصادی روش اجرای طرح دچار اشکال باشد، اما این گزینه به عنوان گزینه های پایدار و مقاوم در جهت حمایت از اقشار کم درآمد جامعه است.
همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی با هدف بررسی آخرین وضعیت پدافند غیر عامل این بخش امروز سه شنبه با حضور شماری از مسئولان کشوری و مدیران کل پدافند غیرعامل استان‌های کشور در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر آغاز به کار کرد .

در این همایش دو روزه معاونان وزرای دفاع، راه و شهرسازی ، سازمان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سخنرانی می کنند.

ظرفیت سازی و تولید چرخه علم با رویکرد تطبیقی و حفاظت از زیرساخت های حیاتی استان ها در پیش یابی مخاطرات و خرابکاری سایبری ، حفاظت از  زیرساخت های حیاتی در مدیریت یکپارچه سواحل، درس آموخته های سیل ۱۳۹۸ با تمرکز بر حفاظت از زیرساخت های شهری و تاکید بر طرح مطالعات پدافند غیر عامل شهری از جمله موضوعاتی است که در این همایش درباره آن بحث و تبادل نظر می شود .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =