قدردانی مورالس از موضع‌گیری برنی سندرز در مورد تحولات بولیوی

تهران-ایرنا- "اوو مورالس" از موضع‌گیری اخیر "برنی سندرز" نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ امریکا در مورد تحولات اخیر بولیوی قدردانی کرد.

به گزارش تارنمای خبری "کنفیرمادو" اکوادور، رئیس جمهوری مستعفی بولیوی روز گذشته (دوشنبه) در  توییتی از موضعگیری اخیر برنی سندرز که تحولات اخیر بولیوی را " کودتا" خوانده بود، قدردانی کرد

مورالس در توییتی نوشت: از برادر برنی سندرز که اخیرا به فعالیت ما در کاهش فقر در بولیوی اشاره و همچنین کودتا در کشور ما را محکوم کرد، تشکر می‌کنم.

سندرز چند روز پیش و به دنبال تشدید تنش ها در بولیوی در توییتی ضمن ابراز نگرانی جدی در مورد وقوع کودتا در بولیوی نوشت: آمریکا باید خواستار پایان خشونت ها در بولیوی شود و از موسسات دموکراتیک در این کشور حمایت کند.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا همچنین اخیرا در یک مصاحبه تلویزیونی به دستاوردهای مورالس در کاهش فقر در بولیوی و اجازه یافتن بومی ها در این کشور برای ابراز نظراتشان در زمینه های مختلف اشاره کرد.

سندرز در این مصاحبه همچنین از آزادی لولا داسیلوا رئیس جمهوری سابق برزیل از زندان نیز حمایت کرد.

براساس جدیدترین گزارش‌ها، از زمان آغاز اعتراض‌ها در بولیوی دست‌کم ۲۳ نفر به دنبال ناآرامی‌ها کشته شده‌اند. در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه) بولیوی که در دور نخست آن مورالس رئیس‌جمهوری وقت پیروز شده بود، تظاهرات اعتراض‌آمیز و اعتصاب‌های گسترده‌ای در این کشور برگزار شد.

سناتور جنینه آنیِس، در پی کناره‌گیری مورالس از مقام خود در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدن به مکزیک، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =