وانت‌های حمل بار در جاده‌های بین‌ شهری ساماندهی می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی از ساماندهی وانت‌های حمل بار در جاده‌های بین‌ شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی جعفر شهامت اظهار داشت: براساس تکالیف دستگاه‌های اجرایی در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نظر به اهمیت انتظام و ساماندهی این بخش از ناوگان باری جاده‌ای و نقش موثر آن در ارتقای سطح ایمنی راه‌های برون‌ شهری که از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان است از تردد ناوگان وانت‌بار حامل بار فاقد بارنامه در جاده‌های برون‌ شهری جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با توجه به الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه از سوی ناوگان وانت‌بار از سال ۹۴ و آماده بودن زیرساخت‌های مربوطه از قبیل امکان صدور بارنامه برای ناوگان وانت‌بار و صدور کارت هوشمند راننده و ناوگان مذکور هماهنگی لازم با دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه فرماندهی پلیس‌ راه استان برای ساماندهی وانت‌های حمل بار در جاده‌های بین‌ شهری صورت گرفته است.

وی بیان کرد: مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده‌های بین‌ شهری را دارند، هرچه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای محل سکونت خود مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۰۵۶-۳۲۳۱۸۰۵۵ پایانه باربری بیرجند تماس بگیرند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره‌برداری و تردد وانت‌بارها در جاده‌های بین‌ شهری و ارتقای ایمنی جاده‌ها را از جمله اهداف این طرح اعلام کرد و گفت: به‌ منظور تسهیل فرآیند صدور بارنامه برای وانت‌بارها و حذف واسطه‌ها در نحوه فعالیت این نوع ناوگان در جاده‌های برون‌ شهری در نظر است به‌زودی سیستم تحت وب صدور بارنامه الکترونیکی وانت‌بارها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور راه‌اندازی و فعال شود.

وی گفت: ضمن جلوگیری از فعالیت و تردد ناوگان وانت‌ بار فاقد اسناد حمل در جاده‌های مواصلاتی بین‌ شهری، ارائه هرگونه خدمات مرتبط به ناوگان حمل‌ و نقل وانت‌بارها با توجه به پیمایش مستند و صدور بارنامه انجام می‌شود.

بنابر این گزارش طی هفت ماه امسال، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ تن بار از مبدأ شهرهای مختلف خراسان جنوبی به مقاصد گوناگون حمل شده و پنج هزار دستگاه ناوگان در حوزه حمل‌ و نقل کالای این استان فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =