بخش دیالیز بیمارستان خلخال تجهیز شد

اردبیل_ایرنا_ رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی،درمانی خلخال از تجهیز و افزایش تجهیزات بخش دیالیز بیمارستان این شهرستان خبر داد.

دکتر ابولفضل باقری  روز سه‌شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: در سال جاری چهار  دستگاه دیالیز جدید به مجموع دستگاه های دیالیز موجود این مرکز اموزشی و درمانی اضافه می شود که این کار سطح ارایه خدمات ارایه شده به بیماران دیالیزی در این بیمارستان را افزایش خواهد داد .

وی  با بیان اینکه در حال حاضر بخش دیالیز بیمارستان خلخال مجهز به 10 دستگاه دیالیز است گفت: هم‌اکنون در این شهرستان بیش از ۵۰ بیمار دیالیزی و پیوندی وجود دارد که در هفته سه نوبت و بطور مستمرر از خدمات بخش دیالیزی بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال استفاده می‌کنند.

باقری اظهار کرد: داروهای مورد استفاده این بیماران هزینه‌بر بوده و خانواده‌ها در تامین هزینه آن با مشکل مواجه هستند، هر چند بخش مهمی از این داروها جزء داروهای مشمول بیمه قرار گرفته ولی همچنان بیماران کلیوی و دیالیزی نیازمند حمایت‌های مختلف برای تامین هزینه تهیه داروهای خود هستند که بخشی از این هزینه‌ها از طریق انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی این شهرستان تامین می‌شود .

وی از راه‌اندازی ساختمان مستقل اورژانس جدا از ساختمان بیمارستان خبر داد و گفت:با تکمیل وبهره‌برداری از این پروژه در آینده ضمن افزایش تخت‌های اورژانس قسمت خالی شده اورژانس فعلی در اختیار توسعه بخش دیالیز بیمارستان قرار خواهد گرفت.

دکترحسین فکری، متخصص داخلی و پزشک معالج بیماران بخش دیالیزی بیمارستان خلخال نیز گفت: بزرگترین عامل ابتلا به بیماریهای کلیوی ودر نتیجه دیالیز شدن این گونه بیماران  رعایت نکردن آداب غذایی و مصرف  بیش از حد غذاهای پرچرب است.

او گفت: بیماری فشار خون و چربی خون نیز در عملکرد کلیه افراد دخالت داشته و کلیه به عنوان  عضوی از بدن انسان است که  مدیریت قسمت‌های مهم سایر اعضا را بر عهده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =