افزون بر ۲۰۰۰ نفر در کتابخانه‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عضو شدند

جیرفت - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از عضویت ۲ هزار و ۱۸۶ نفر در کتابخانه‌های این دانشگاه خبر داد.

فاطمه سیدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سه کتابخانه در این دانشگاه فعال است، گفت: این کتابخانه‌ها شامل کتابخانه مرکزی، پیرا پزشکی و بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت است.

وی از راه اندازی یک کتابخانه دیگر در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد و گفت: طی سال جاری کتابخانه دانشکده بهداشت نیز راه‌اندازی می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مجموع کتاب‌های سه کتابخانه این دانشگاه را ۱۴ هزار و ۷۸۸ کتاب برشمرد و تصریح کرد: از این میزان ۱۳ هزار و ۶۳۱ کتاب فارسی و یکهزار و ۱۵۷ مورد هم لاتین است.

سیدی برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی را فراخوان وقف کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی، برگزاری کارگاه، حافظ خوانی و شاهنامه خوانی در خوابگاه‌ها، قصه‌گویی در بخش اطفال بیمارستان، برگزاری کافه کتاب، تجلیل ز کتابداران دانشگاه، راه‌اندازی ایستگاه مطالعاتی در بیمارستان‌ها و معاونت‌های دانشگاه، تهیه و توزیع بروشور، راهنما و کتابچه مرتبط با سلامت در جاده سلامت جیرفت، سخنرانی درباره اهمیت کتاب و تجلیل و تقدیر از مولف کتاب سال عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ۲۴ آبان‌ماه، روز کتاب و کتاب خوانی نام گذاری شده، اظهار داشت: امیدواریم با اجرای برنامه‌های هفته کتاب، هم کتابخانه‌ها رونق بیشتری پیدا کند و هم اینکه سطح مطالعه ارتقا یابد.

فراخوان وقف کتاب

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: کتابخانه مرکزی این دانشگاه به مناسبت هفته کتاب، فراخوان وقف کتاب را برگزار کرد.

وی از تمامی دانشجویان و علاقه‌مندان دعوت کرد تا پایان آبان‌ماه، کتاب‌های اضافی و بدون استفاده خود (قصه و داستان و شعر، علمی و تخیلی، تاریخی، روانشناسی، کنکوری و کمک‌آموزشی و دانشگاهی) را به یکی از کتابخانه‌های این دانشگاه در جیرفت تحویل دهند تا در اختیار مناطق محروم  و نیازمند، خیریه‌ها و بهزیستی قرار گیرد.

سیدی بیان کرد: وقف کتاب یک عمل خیر و سنت نیکو و پسندیده است لذا همه کسانی که توانایی مشارکت دارند در این عمل خیر مشارکت کنند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی کرمان را تحت پوشش دارد.