سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری اعلام شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه بااشاره به اعلام سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل شهری و بین‌شهری در قالب اطلاعیه شماره پنج شرکت ملی پخش گفت: در این اطلاعیه سهمیه تاکسی بین شهری، تاکسی ون شهری و تاکسی اینترنتی مشخص شده است.

فریدون یاسمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مطابق بسته مصوب سهمیه بنزین برای ناوگان آژانس شهری (تاکسی تلفنی) برای آن دسته از خودروهایی که تاکنون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان شهرداری‌های کشور ساماندهی شده‌اند، به میزان ۲۰۰ لیتر برای خودروهای تک‌سوز و ۱۲۰ لیتر برای خودروهای دوگانه‌سوز، در ۲ ماه آینده در پایان هرماه به صورت اعتباری و پس از معرفی کارت، در کارت بانکی رانندگان شارژ می‌شود.

وی همچنین اظهار داشت: برای سرویس مدارس، ادارت کل آموزش و پرورش، شهرداری‌ها و مدارس موظف هستند تمام اطلاعات را در سامانه سپند ثبت‌نام کرده و سهمیه این خودروها در قالب اعتبار و براساس پیمایش انجام شده در پایان ماه، در کارت اعتباری ذی نفعان شارژ خواهد شد.

 مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه در ادامه گفت: سهمیه بنزین تاکسی‌های دوگانه‌سوز نیز از ابتدای آذرماه ۹۸ به ۲۵۰ لیتر افزایش می‌یابد.

یاسمی افزود: سهمیه سوخت وانت بارها و موتورسیکلت‌های حمل بار شهری در صورت ساماندهی و ثبت پیمایش این ناوگان با تایید وزارت کشور در خصوص افزایش سهمیه آنها براساس پیمایش مورد تأیید اقدام خواهد شد.

سهمیه افراد فاقد کارت سوخت محفوظ است

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: اشخاصی که تاکنون کارت سوخت خودروهای خود را دریافت نکرده‌اند به منظور جلوگیری از متضرر شدن، هرچه سریع تر اقدام کنند.

یاسمی با بیان اینکه این افراد باید به پلیس به علاوه ۱۰ و پست برای دریافت کارت خود مراجعه کنند، تاکید کرد: سهمیه سوخت افرادی که تاکنون برای دریافت کارت اقدام نکرده اند، محفوظ است و در کارت‌های آنان ذخیره خواهد شد.

به گفته یاسمی، تا ۶ ماه سهمیه یارانه‌ای بنزین در کارت‌های سوخت خودروها ذخیره خواهد شد.

وی اظهارداشت: از روز شنبه ( ۲۵ آبان ماه) تا پایان روز شنبه (سی ام آذر ماه) چهار رقم آخر سمت راست کد ملی شخصی که نام او در پشت کارت سوخت درج شده است، به عنوان رمز کارت سوخت شخصی، علاوه بر رمز جاری کارت سوخت معتبر است.

در استان کرمانشاه در مجموع ۱۵۴ جایگاه فرآورده نفتی وجود دارد که از این تعداد ۳۷ جایگاه تک منظوره سی ان جی است.

جمعیت ۲ میلیون نفری این استان در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها