فعالیت اتوبوسرانی و مترو شیراز به روال عادی بازگشت

شیراز-ایرنا- مسدود شدن برخی مسیرها در شهر شیراز طی روزهای گذشته سبب اختلال در روند فعالیت ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر شده بود که با رفع این مشکل، روند خدمات‌رسانی اتوبوسرانی شیراز روز سه شنبه به روال عادی بازگشت.

همچنین قطار شهری شیراز عصر یکشنبه و روز دوشنبه به مسافران خدمات ارائه‌ نمی‌کرد که امروز سه‌شنبه این خدمات از سر گرفته شد. 

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: افزون بر یک هزار دستگاه اتوبوس فعال در ناوگان حمل و نقل درون شهری شیراز از صبح امروز سه‌شنبه در مسیرهای مشخص خود در حال خدمات رسانی به شهروندان است.
مسعود حسن شاهی افزود: ناوگان اتوبوسرانی شیراز به دلیل فراهم بودن شرایط، روز سه شنبه با ظرفیت کامل در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.
او ادامه داد: به این دلیل که شرایط خدمات دهی در دو الی سه روز گذشته در بعضی مسیرهای شیراز به دلیل ترافیک شدید هموار نبود و چون سرویس های اتوبوسرانی این شهر مبدا و مقصدشان در یکی از پایانه های اتوبوسرانی شیراز قرار دارد و باید مسیری مشخص را طی کنند و طبیعتا چون نمی توانستند به صورت مقطعی و بریده سرویس دهی کنند، به همین دلیل عملا سرویس دهی در برخی خطوط اتوبوسرانی شیراز با مشکل مواجه شده بود که خوشبختانه اکنون برطرف شده است.
 

مترو شیراز آماده خدمات رسانی است

قطار شهری شیراز نیز امروز سه‌شنبه در روز بارانی شیراز از حوالی ۶ صبح مانند روال گذشته آماده خدمت رسانی به شهروندان شیرازی بوده و در همه ایستگاه های این شهر نیز اقدام به سوار و پیاده کردن مسافران می‌کند.
مترو شیراز روز دوشنبه تعطیل بود و روند کار آن در بعضی ساعات روز یکشنبه نیز با مشکلاتی مواجه شده بود اما روال کار عادی این سیستم حمل و نقل از حوالی ساعت ۶ صبح امروز از سر گرفته شد و به گفته مدیران قطار شهری شهرداری شیراز تا ساعت ۲۲ شامگاه سه شنبه بطور مداوم ادامه خواهد داشت.
مترو شیراز که یک خط و مسیر آن در حال بهره‌برداری است، هر روزه از حوالی ساعت ۶ صبح کار خود را آغاز می‌کند و ساعت ۲۲ نیز به خدمات خود خاتمه می دهد.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. این موضوع در شیراز سبب شد که ناوگان حمل و نقل عمومی نتواند به ارائه خدمات ادامه دهد. 
علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =