۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 2304
کد خبر: 83560724
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کیفیت هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (سه‌شنبه) با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح سه شنبه با میانگین شاخص ۱۰۶ با عامل ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

میزان میانگین این آلاینده نسبت به ساعت هشت صبح روز گذشته ۷۵ ثبت شده بود.

میانگین آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به صبح امروز (سه شنبه) ۴۸ و منوکسیدکربن ۲۴ گزارش شده است.

بر اساس همین گزارش میانگین ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون در همین ساعت از روز دوشنبه به ۴۳ و میانگین منوکسید کربن به ۱۹ می رسید.

بر همین اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۳۸، شاد آباد (منطقه ۱۸)   با شاخص ۱۳۶ و شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۱۳۵ بیشترین میزان آلودگی را تجربه کرده اند.

 ایستگاه‌های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص ۲۴،  پارک سلامت (منطقه ۱۷) با شاخص ۳۱ و مسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۴۵ پاک ترین مناطق در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =