مدارس آموزش از راه دور در زنجان کیفی‌سازی می‌شود

زنجان - ایرنا - یکی از اولویت‌های اصلی آموزش از راه دور استان زنجان به استناد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، افزایش پوشش تحصیلی و کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی این مدارس است.

رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان روز چهارشنبه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: مدارس آموزش از راه دور فرصت دوم آموزشی برای جذب و پوشش بازماندگان از تحصیل محسوب می شود و دانش آموزانی که شرایط سنی تحصیل روزانه را بنا به هر دلیلی از دست داده اند و قصد ادامه تحصیل دارند، می توانند با مراجعه به این نوع مدارس از ظرفیت بوجود آمده نهایت استفاده را داشته باشند.

علی بیات افزود: استقرار آموزش های الکترونیک در مدارس آموزش از راه دور از دیگر برنامه های این بخش است که با جدیت بیشتری پیگیری می شود.

به گفته  وی، ایجاد بسترهای الکترونیکی و تجهیز مدارس آموزش از راه دور و تولید محتوای الکترونیکی متناسب با ماموریت های این گونه مدارس از جمله راهکارهای عملیاتی کردن این برنامه است که تحقق این موضوع توسعه کیفی را در آینده به دنبال دارد.

وی اضافه  کرد: نظارت و استقرار سیستم ارزیابی عملکرد در مدارس راه دور از دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان است که بازدیدهای مستمر و هدف دار مطابق شاخص های مدون از این مدارس انجام می گیرد.

بیات افزود: بر این مبنا، در پایان سال کارنامه عملکرد مدارس راه دور تدوین و در اختیار مدارس قرار می گیرد تا موسسان مدارس آموزش از راه دور در جریان وضعیت و شرایط مدرسه خود و مقایسه آن با دیگر مدارس قرار گیرند.

وی یادآوری کرد: طبق جلسات برگزار شده به  موسسان و مدیران مدارس آموزش از راه دور بر رعایت دقیق قوانین و مقررات در این نوع مدارس تاکید شده است.

در زمان حاضر ۱۷ مدرسه راه دور در استان زنجان فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها