ارائه درخواست تامین اتوبوس برای تهران به معاون اول رئیس‌جمهور

تهران-ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران از دیدار خود با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و ارائه درخواست فوریت اقدامات ویژه برای تامین اتوبوس برای پایتخت خبر داد.

محسن هاشمی روز سه شنبه پیش ازیکصدوهفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار روز گذشته خود با معاون اول رئیس جمهوری گفت: بنده و جمالی از معاونت عمرانی وزارت کشور حضور آقای جهانگیری رسیدیم و مسائل مربوط به حمل و نقل عمومی شهر تهران را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: در این جلسه اعلام کردیم که با توجه به افزایش نرخ سوخت بار افزایش نرخ به حمل و نقل عمومی پایتخت می رسد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه احساس می کنم این جلسه نتیحه بخش باشد گفت: آقای جهانگیری در این جلسه دستورات لازم را ارائه کردند.

هاشمی خاطرنشان کرد: امروز نیز جلسه ای با معاون برنامه و بودجه برگزار و فوریت تامین اتوبوس برای پایتخت مطرح می شود.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر اعتبارات تامین شود امکان تهیه اتوبوس و واگن در داخل کشور وجود دارد.

وی گفت: در کل کشور ۱۰ کارخانه اتوبوس سازی و چهار کارخانه واگن سازی داریم که می توانیم در صورت تامین اعتبارات احتیاجات خود را در داخل کشور تامین کنیم.

سرانه‌های خدماتی تهران استاندارد نیست
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در جلسه شورا گفت: سرانه‌های خدماتی پایتخت اعم از سرویس‌های بهداشتی پایتخت استاندارد نیست.
هاشمی توضیح داد: بیش از ۱۲ سال از تصویب طرح جامع شهر تهران و طرح تفصیلی گذشته است و هنوز سرانه های خدماتی پایتخت استاندارد نیست.

وی ادامه داد: موضوع تامین سرویس های بهداشتی در شهر تهران بسیار مهم است و این امر به ویژه برای مردان از اهیمت ویژه ای برخوردار است.

به گفته هاشمی: بحث تامین تاسیسات شهری در کنار مراکز پسماند منطقه ای اورژانس و آموزش مهم است و برای تامین سرانه های خدماتی باید بسته هایی تعیین شود.

وی همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دلیل تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار شهرداری ها تشکر کرد و گفت: به نظر تصویب این لایحه حاصل مناسبی برای مدیریت شهری خواهدداشت.

رئیس شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: با تصویب جزئیات لایحه درآمد پایدار شاهد اثری ماندگار برای شهرداری ها خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =