تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اندیشیده شده است

کرمانشاه- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه، در ارتباط با نگرانی مردم در خصوص پیامدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین گفت: براساس تمهیدات جلسات ستاد تنظیم بازار استان به ریاست استاندار و دستگاه‌های عضو ، مقرر شد با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت کالا و خدمات برخورد قاطع و جدی صورت گیرد.

محسن دارابی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بااشاره به سوخت متفاوت وسایط نقلیه، افزود: باتوجه به این که بیشترین حمل و نقل کالا از طریق خودروهای دیزلی با سوخت گازوئیل انجام می‌شود؛ بنابراین افزایش قیمت در کالا و خدمات نخواهیم داشت و تمام اتحادیه‌های صنفی ملزم به رعایت قیمت‌های مصوب گذشته هستند.

او تصریح کرد: بازرسان این سازمان به همراه تعزیرات حکومتی، روزانه به صورت گشت‌های مشترک بازار را رصد می‌کنند و با هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات بدون هیچ مماشاتی برخورد خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه یادآور شد: سامانه ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایات و گزارش های مردمی بوده و با قید فوریت رسیدگی خواهند کرد.

دارابی تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار استان در ابتدای سال نسبت به ذخیره‌سازی کالاهای اساسی اقدام کرده و هیچ‌گونه نگرانی و کمبودی وجود ندارد. 

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از روز ۲۴ آبان ۹۸، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵ هزار ریال، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای هر لیتر ۳۰ هزار ریال و بنزین سوپر هر لیتر ۳۵ هزار ریال محاسبه می‌شود.

براساس مصوبه این شورا سهمیه سوخت خودروهایی که در کارت خودرو دوگانه سوز قید شده ۳۰ لیتر درماه، خودروهای تک سوز ۶۰ لیتر درماه است و خودروهای مربوط به دستگاه‌های اجرایی بدون سهمیه و باقیمت آزاد محاسبه می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها