۳۶ پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی همدان تشکیل‌شد

همدان- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان گفت: ۳۶ پرونده قضایی با موضوع تخلف گرانفروشی پس از آغاز طرح سهمیه‌بندی بنزین در این استان تشکیل شده‌است.

علیرضا حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پس از سهمیه بندی بنزین تقاضا برای تامین گاز مایع افزایش یافت و برخی به بهانه کمبود، اقدام به افزایش قیمت گاز مایع کردند که با آنها برخورد قانونی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: هر چند با هماهنگی شرکت توزیع نفت کمبودهای موجود در زمینه گاز مایع رفع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان بیان کرد: همچنین تعدادی از دست فروشان اقدام به افزایش قیمت کالاهای خود کرده بودند که برای آنها نیز در تعزیرات حکومتی پرونده تشکیل شد.

حسن پور ادامه داد: تمامی شعب تعزیرات حکومتی در این استان بدون نوبت پرونده های مربوط به تخلف گرانفروشی را رسیدگی و در کمترین زمان حکم متخلف را صادر می کنند.

وی اظهار داشت: گشت های نظارتی ثابت و سیار تعزیرات پس از سهمیه بندی بنزین افزایش یافت و در چند نوبت اقدام به سرکشی از بازار می کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان ادامه داد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته از سوی شورای تامین و همکاری اصناف، اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت مشکل خاصی در همدان ایجاد نشده است.

حسن پور بیان کرد: پل ارتباطی مردم با تعزیرات شماره تماس ۳۲۵۲۳۴۴۲، تلفن گویای ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت و تارنمای t۱۳۵.ir است.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =