۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83560691
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۴۵ درصدی برداشت پسته در ابرکوه

یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: افزون بر ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن پسته در این شهرستان برداشت شد که نسبت به سال زراعی گذشته ۴۵ درصد افزایش دارد.

مهدی غیب الهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا علت افزایش توید محصول را شرایط مناسب آب و هوایی، افزایش بارندگی در اواخر سال گذشته و اوایل سال ۹۸ و تلقیح به موقع گل‌ها و گرده‌افشانی اعلام کرد.

وی سطح زیر کشت پسته را هفت هزار هکتار اعلام و افزود: متوسط برداشت این محصول هزار و ۵۰۰کیلوگرم پسته خشک در هکتار است که در برخی باغ ها تا چندین برابر افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه ، ارزش پسته تولیدی کشاورزان را حدود هزار میلیارد تومان ذکر وخاطر نشان کرد: پنج هزار خانوار کشاورز ابرکوهی در تولید این محصول فعالیت دارند.

این مسئول باتاکید براینکه پسته یکی از محصولات کم‌ آبخواه و با شرایط اقلیمی شهرستان سازگاری دارد اظهار کرد: بیشترین ارقام پسته تولیدی  دراین شهرستان  اکبری، احمدآقایی، کله‌قوچی و فندقی است .

۳۵ درصد اشتغال شهرستان ابرکوه وابسته به فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری است و هشت هزار خانوار از این طریق امرار معاش می‌کنند و سالانه ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و دامی تولید که بخشی از آن در بازار استان‌های همجوار و کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه می‌شود

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =