۲ شرکت تعاونی جدید در دامغان ایجاد شد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دامغان گفت: ۲ شرکت تعاونی جدید از ابتدای سال ۹۸ تاکنون در این شهرستان فعال شد.

محمود پورمعظمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، تصریح کرد: شهرستان دامغان در سال ۹۷ چهار شرکت تعاونی جدید به ثبت رساند، این آمار در سال جاری تاکنون به آغاز فعالیت ۲ تعاونی رسیده است. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر، ۱۹۶ تعاونی فعال در شهرستان دامغان وجود دارد که ۷۵ هزار و ۷۶ نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.

پورمعظمی به فعالیت حدود ۲ برابری آقایان در شرکت‌های تعاونی شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در شهرستان دامغان، ۴۷ هزار و ۸۷۶ نفر از افراد عضو در شرکت‌های تعاونی را آقایان و ۲۷ هزار و ۱۹۸ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی به ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۱۳۰ نفر اشاره کرد و افزود: میزان سرمایه موجود در این شرکت‌های تعاونی ۳۰۵ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال است. 

پور معظمی، شرکت‌های تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی را از مهم‌ترین شرکت‌های دامغان عنوان کرد و گفت: این شرکت‌ها در بخش‌های مختلفی ازجمله صنفی، کشاورزی، عمران، فرش دستباف، مسکن، سهام عدالت و حمل‌ونقل فعالیت دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دامغان خاطر نشان کرد: ۲ شرکت تعاونی اشراق دیباج و دهیاری بخش امیرآباد از جمله تعاونی های فعال در شهرستان هستند که به‌ عنوان تعاونی‌های برتر سال ۹۸ انتخاب و تجلیل شدند. 

۲۳ تعاونی ویژه بانوان در دامغان فعالیت می‌کند. 

در ۶ ماهه نخست سالجاری، تعداد ۲۷۴ نفر از افراد جویای کار در مراکز کاریابی دامغان ثبت نام کردند که از این تعداد، ۴۶ نفر مشغول به کار شدند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط