بسیج حلقه مستحکم پیوند مردم با ارکان انقلاب است

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس با گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج (۳۰ آبان تا ۶ آذر) و رسالت این نیروی مردمی و شجره طیبه درصیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد که بسیج حلقه مستحکم پیوند طیف‌های مختلف مردم با انقلاب و ارکان آن است.

عبدالقدیر کریمی روز سه شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته بسیج در گنبدکاووس اظهار داشت که ایثار و فداکاری، صداقت و پاکی، دلسوزی، عشق و علاقه به مردم و نظام و رهبری از مهمترین جلوه‌های بسیج است که از زمان تشکیل تا الان همواره به آن پایبند بوده است.

وی با بیان اینکه این جلوه‌ها و شاخص‌های بسیج سبب شده تا آنها در هر عرصه و میدانی که کشور به آن نیاز داشته کارنامه درخشانی از خود به یادگار بگذارند، اضافه کرد که مصداق بارز این کارنامه درخشان، حضور پرشور و با عشق و علاقه بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس بود که سبب پیروزی همراه با عزت و اقتدار انقلاب اسلامی در جنگ شد.

کریمی از حضور بسیج در امدادرسانی به حادثه دیدگان در بلایا و حوادث طبیعی و غیرمترقبه کشور هم به نیکی یاد کرد و اظهار داشت که نمونه عینی و اخیر حضور موفق بسیج در امدادرسانی به سیلزدگان استان گلستان و گنبدکاووس در ایام پایانی پارسال و روزهای آغازین امسال بود که صحنه‌های زیبایی از ایثار و فدارکاری و خدمت بی منت به مردم را به نمایش گذاشتند.

وی با تجلیل از بنیانگذار جمهوری اسلامی در تشکیل بسیج، تصریح کرد: اگر این نیروی مردمی مخلص و فداکار به انقلاب و آرمان‌های آن راه‌اندازی نمی‌شد بدون تردید بسیاری از اهداف انقلاب اسلامی و موفقیت‌های آن یا محقق نمی‌شد و یا با مشکل همراه می‌شد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین ترویج هرچه بیشتر فرهنگ و تفکر بسیجی در بین گروه‌های مختلف مردم بویژه مدیران را از نیازهای امروز جامعه دانست و ادامه داد: داشتن خلوص نیت، صداقت و پشتکار در انجام ماموریت‌ها و خدمت به مردم از الزامات تفکر بسیجی است که مدیران بایستی به آن توجه نمایند.

کریمی با تاکید برضرورت همراهی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی گنبدکاووس برای اجرای هرچه باشکوهتر برنامه‌های هفته بسیج، از بصیرت و هوشیاری گروه‌های مختلف مردم شیعه و اهل سنت این شهرستان در حفظ وحدت و انسجام ملی و همراهی آنها با نظام و مسوولان بویژه در ایجاد فضای امن و آرامش روزهای اخیر قدردانی کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس نیز در این جلسه با تبریک فرارسیدن هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهیدان بسیجی گفت که برای ایام بزرگداشت این هفته که امسال با شعار " ۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت" برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی پیش بینی شده است.

سرهنگ پاسدار رمضانعلی قاسم‌پور افزود: بسیج شجره طیبه‌ای است که به ابتکار امام راحل در پنج آذر ۵۸ و از بطن مردم تشکیل شد و توانست در ۴۰ سال عمر با برکت خود، خدمات درخشان و ارزشمندی به انقلاب اسلامی و مردم آن در گوشه و کنار کشور داشته و تقدیم یک سوم شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس، سند افتخار و عزت بسیج است.

وی، حضور طیف‌های مختلف مردم و مدیران فارغ از هر نوع گرایش سیاسی بر سر سفره بسیج را از دیگر افتخارات این شجره طیبه در ۴۰ سال گذشته دانست و با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب و نهادهای انقلابی آن، اضافه کرد که امروز بیش از هر زمانی به تقویت تفکر بسیج در جامعه نیاز است.

سرهنگ قاسم‌پور، غبارروبی گلزار شهیدان و دیدار با خانواده معظم شاهد، برگزاری چندین یادواره شهدای محله و روستایی، تجلیل از رزمندگان بسیجی و برگزاری همایش بزرگ شکوه اقتدار بسیج را از مهمترین برنامه‌های بزرگداشت هفته بسیج در گنبدکاووس ذکر و برلزوم همراهی و مشارکت همه ادارات و نهادها و مردم در برگزاری این برنامه‌ها تاکید کرد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =