رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی بهداشتی در گمرکات

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: از سال ۹۷ حدود ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات کشور رسوب کرده و بخش زیادی از آن به دلیل شرایط آب و هوایی آسیب دیده است.

«محمود نجفی عرب» روز سه شنبه در هشتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به کسب‌وکار آرایشی، بهداشتی بیان کرد: پس از تغییر مقررات ارزی و تقسیم‌بندی کالاها در ردیف تعرفه‌های مختلف از اواسط سال ۹۷، این کسب‌وکارها دچار مشکلاتی شدند که تاکنون حل نشده است.

وی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه امسال وزیر صنعت بخشنامه‌ای ابلاغ کرده و محصولات آرایشی و بهداشتی را در ردیف تعرفه ۴ قرار داد، هرچند اعلام شد این بخشنامه عطف به ما سبق نمی‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت با اشاره به رسوب ۲۰۰ کانتینر محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات کشور ادامه داد: این کالاها همگی ثبت سفارش شده و پروانه بهداشتی نیز دریافت کرده‌اند. ستاد مبارزه با قاچاق و همچنین وزارت بهداشت از وزارت صنعت درخواست کرده‌اند که برای جلوگیری از آسیب قاچاق، این کالاها هرچه سریع‌تر ترخیص شوند.

نجفی عرب اعلام کرد: ۲۵۰ شرکت در حوزه آرایشی و بهداشتی مشغول فعالیت هستند، با این اتفاق حدود ۳۰ هزار نفر در این حوزه کاری بیکار شدند و شرکت‌هایشان در حال ورشکست شدن است.

«مهدی صادقی»، معاون امور صنایع وزیر صنعت در این زمینه اظهار کرد: این موضوع به بخشنامه‌ای مربوط می‌شود که دفتر مقررات و صادرات و واردات وقت ابلاغ کرده، مبنی بر اینکه کالاهایی که تامین ارز آن‌ها از طریق سیستم بانکی ارسال شده مشمول ممنوعیت نیستند و این بند بخشنامه مانع ترخیص کالاها شده است.

به گفته وی تامین ارز این ۲۰۰ کانتینر از طریق سیستم بانکی انجام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =