اصلاح لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون و چند خبر کوتاه از گلستان

گرگان - ایرنا - اصلاح لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون در مجلس، ارسال ۱۰ هزار اثر به دبیرخانه اجلاسیه نماز استان، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی، بازدید ۹۰ هزار نفر از جشنواره اقوام و ایجاد ۴۰۰ شغل ثابت توسط آستان قدس رضوی در مناطق سیل‌زده آق‌قلا از جمله خبرهای کوتاه امروز سه‌شنبه گلستان است.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت : با توجه به سردی هوا و بارش برف و کمبود مواد غذایی در زیستگاه‌های طبیعی، احتمال پناه آوردن پرندگان و پستانداران به سکونتگاه‌های انسانی به ویژه روستاهای حاشیه جنگل وجود دارد.

محمد رضا کنعانی از مردم خواست در صورت مشاهده این موارد از زنده گیری وحوش پرهیز کرده و مراتب را در اسرع وقت به محیط بانی‌ها و یا با سامانه تلفنی رایگان ۱۵۴۰ به اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان اطلاع دهند.

**

رییس ستاد اقامه نماز گلستان از ارسال حدود ۱۰ هزار اثر به دبیرخانه بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز در استان خبر داد. 

**

استاندار گلستان گفت: در جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی، نمایندگان ایرادات شورای نگهبان به لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی از جمله اینچه برون را رفع کردند.

هادی حق شناس اظهار داشت: منطقه آزاد اینچه برون با وسعت ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مرز اینچه برون تا مکان فعلی ایجاد مجتمع پتروشیمی را شامل می شود.

وی افزود: دسترسی به راه آهن سراسری و مرز زمینی با ترکمنستان از مزیت های مهم این منطقه است و با اندکی اصلاحات که در آینده انجام خواهد شد، می توان از مزیت مرز دریایی نیز برخوردار شد.

**

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از به صدا درآمدن زنگ هفته کارآفرینی در گرگان خبر داد و گفت: در ویژه برنامه های این هفته که تا سوم آذر ادامه دارد برنامه‌های مختلفی از جمله همایش، سیمنار و کارگاه‌های آموزشی با حضور کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای نوین و خلاقانه اجرا می شود.

**

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: افتتاح مجمتع های پشتیبان دام سبک آستان قدس رضوی در منطقه سیل زده آق قلا ۴۰۰ شغل ایجاد خواهد کرد.

مصطفی خاکسار ادامه داد: آستان قدس رضوی پس از حادثه سیل گلستان برای کمک به ۹۰۰ خانوار روستایی آق‌قلا و ایجاد شغل دامداری دام سبک برای سرپرستان این خانوارها ورود پیدا کرد که تلاش می کنیم همه این طرح ها تا پایان سال به بهره برداری برسد.

**

یادواره ۶۰۰ شهید دانش آموز و فرهنگی استان گلستان با عنوان "همکلاسی آسمانی" با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان برگزار شد.

**

معاون سوادآموزی گلستان گفت : این استان از لحاظ نرخ باسوادی در رده ۲۱ استان های کشور قرار دارد.

حسینعلی با اشاره به نرخ سوادآموزی ۹۴.۳ درصدی در استان گلستان گفت: از سال ۹۵ تاکنون میانگین افرادی که باسواد شده اند نزدیک به ۱۰ هزار نفر است.

**

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: بیش از ۹۰ هزار نفر از جشنواره اقوام ایران زمین در گرگان و گنبد دیدن کردند.

ابراهیم کریمی افزود: از این تعداد هر شب حدود ۲۵ هزار نفر در گرگان به دیدن بخش‌های مختلف جشنواره رفتند و در نخستین روز برپایی جشنواره گنبدکاووس نیز بیش از ۸ هزار نفر از بخش های مختلف آن بازدید کردند.

**

فرماندار گالیکش گفت: طرح جایگزین جنگل‌های هیرکانی و دیگر ظرفیت‌های موجود در منابع طبیعی فرصت مناسبی توسعه اشتغال و رونق اقتصادی است.

حسین مایلی فرماندار اظهار داشت: طرح‌های جایگزین در جنگل‌های هیرکانی نظیر طرح ترسیب کربن در این شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های تولیدی و منابع جنگلی در حوزه‌های آبخیز جنگلی در کنار مردم، گروه‌ها و جوامع محلی، سهم عمده‌ای در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی شهروندان این منطقه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =