فعالیت مسافربرهای بین راهی در کرمانشاه ممنوع است

کرمانشاه- ایرنا-​ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام ممنوعیت فعالیت مسافربرهای بین راهی، خواستار برخورد پلیس راه با آن‌ها شد و گفت: باتوجه به اینکه هیچ‌گونه نظارتی بر این مسافربرها امکانپذیر نیست باید از فعالیت آنها جلوگیری شود.

فریبرز کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به طور کلی ساماندهی و نظارت بر مسافربری در پایانه‌ها، برعهده اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بوده و خارج از آن درحیطه وظایف این اداره کل نیست.

وی با اشاره به نصب چهار کیلومتر نیوجرسی در مسیر بزرگراه کربلا و نیز اقدام های اربعین حسینی (ع) گفت: نیوجرسی در پرتگاه، گردنه، دهانه پل و رودخانه‌ها و نیز مسیرهای خطرناکی که نیازمند جداکننده بود، نصب شده است. 

وی تصریح کرد: حدود ۷۰ کیلومتر از راه‌های استان به منظور ایمن‌سازی، زیباسازی جاده و نیز بازسازی نیازمند نصب نیوجرسی به ارزش ۱۶ میلیارد تومان است.

وی اظهارداشت: طبق تفاهمنامه پیشنهادی و در صورت نوشتن آن، ۴۰ درصد از اعتبارات استانی و ۶۰ درصد باقی مانده از اعتبارات ملی و زارتخانه تامین خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه گفت: باتوجه به اهمیت راه‌ها و شروع سفرهای زمستانه، اقدام های پیشگیرانه آغاز شده است؛ به طوریکه بیش از ۵۰ اکیپ راهداری مستقر و توزیع شن و ماسه برای برف‌روبی انجام شده است.

کرمی با بیان اینکه ۷۰ کیلومتر راه روستایی در پروژه ملی راه‌های روستایی کشور کلنگ زنی شده است، افزود: پنج کیلومتر از راه‌های روستایی ۱۴ شهرستان کلنگ‌زنی شده که به طور میانگین پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در تهیه زیرساخت دارند.

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

هم اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می‌دهند.

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

همچنین بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.