۷۰ واحد مسکونی محرومان استان مرکزی بهره‌برداری شد

اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۷۰ واحد مسکونی محرومان این استان که در سیلاب بهار امسال به کلی تخریب شده بود از سوی جهادگران این نهاد انقلابی ساخته و بهره‌برداری شد.

«امید محترمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ساخت ۲۹۰ واحد از ۵۵۰ واحد مسکونی استان مرکزی که در سیلاب بهار امسال تخریب شده بودند به سپاه روح الله استان واگذار شد که ۷۰ واحد به بهره‌برداری رسیده و بقیه نیز تا پایان سال تکمیل و تحویل افراد می‌شود.  

وی ادامه داد: هزینه ساخت هر واحد مسکونی حدود ۹۵۰ میلیون ریال است که ۴۰۰ میلیون ریال آن به‌صورت تسهیلات کم‌بهره و ۲۰۰ میلیون ریال به‌عنوان تسهیلات بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بقیه از محل منابع سپاه روح‌الله و خیران تامین می‌شود.  

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: هشت هزار جهادگر بسیجی از ابتدای طرح ساخت خانه‌های محرومان تخریب شده از سیلاب بهار امسال به‌صورت رایگان مشارکت داشته‌اند.

محترمی بیان کرد: عملیات فنی از قبیل اسکلت‌بندی، جوشکاری و بتن‌ریزی این واحدهای مسکونی از سوی بسیجیان واحدهای تولیدی هپکو، ماشین‌سازی و آذرآب اراک و بقیه امور از سوی جهادگران عادی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی وظیفه ساخت منازل مددجویان اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را بر عهده دارد، افزود: این واحدها در بازه زمانی ۶ ماه از زمانی که زمین مورد نظر به این نهاد تحویل شود، ساخته خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی اضافه کرد: ۱۷۰ گروه جهادی۲۰، ۳۰ و ۴۰ نفره از ابتدای این طرح حضور موثر داشتند و پیش‌بینی می شود تا پایان طرح ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان بیش از ۴۰۰ گروه جهادی در این امر حضور موثر داشته باشند.

بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به‌کار کرد و به‌دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت‌زدایی راه‌اندازی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =