۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۵
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83560594
۰ نفر

برچسب‌ها

حال خوب ارمغان هوای خوب

زنجان - ایرنا - بارش برف که از روز دوشنبه در مناطق مختلف زنجان آغاز شد و تمام معابر و خیابان‌های این استان را سفیدپوش کرد، به رغم سنگینی برف و لغزندگی سطح معابر، حال و هوای خوبی را برای زنجانی‌ها به ارمغان آورد.

بارش برف که در زمان حاضر نیز در اغلب مناطق استان جریان دارد، موجب تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان در روز سه شنبه شد و مسئولان راهداری و پلیس راه نیز اعلام کردند، با توجه به لغزندگی سطح جاده، همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد ایمن خودروها در تمامی جاده های استان، لازم و ضروری است.

کشاورزان و دامداران زنجانی نیز این بارش را رحمت الهی و نوید بخش برکت و رونق کار و بار خود می دانند و با شکرگزاری به درگاه خداوند با وجد و سرور، دیگران را سهیم شادی چشم انداز روشن زراعت خود می کنند. 

یک شهروند زنجانی که به سختی در حال عبور از عرض خیابان است، گفت: در این روز از سال به هیچ وجه انتظار بارش چنین برف سنگینی را نداشتم و این بارش پاییزی خبر از بهاری سرسبز و پرآب می‌دهد.

رضا اسدی افزود: بارش به یکباره و سنگین برف، شهروندان زنجانی را غافلگیر کرد و باعث شد تا رانندگان خودروها، مسیر پنج دقیقه‌ای را  در مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طی کنند اما همه، این سختی ها را با لبخند و رضایت تحمل می کنند چراکه بهاری باطراوت را از پس آن می بینند.

بارش برف همچنین موجی از شادی و خوشحالی را در میان کودکان به خصوص دانش آموزانی که به واسطه این بارش مدارس آنها تعطیل شده، ایجاد کرده است و برف بازی های تماشایی با لباس های رنگارنگ و صدای خنده های کودکانه ای که در فضا می پیچد، مناظر زیبایی را در شهر خلق کرده است.

بارش برف سنگین برخی از مقاطع تحصیلی مدارس و همچنین دانشگاه‌های استان زنجان را تعطیل کرد اما تمام ادارات به منظور ارایه خدمات به شهروندان زنجانی دایر است.

روابط عمومی و اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز اعلام کرد: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نواحی یک و ۲ شهر زنجان، زنجانرود، سلطانیه، ایجرود و ماهنشان شیفت صبح و عصر امروز سه‌شنبه /۲۸ آبان ماه/ تعطیل اعلام شد و  مدارس تمامی مقاطع تحصیلی خرمدره و مقطع ابتدائی و متوسطه اول خدابنده نیز فقط شیفت صبح تعطیل است.

فرماندار زنجان نیز گفت: با توجه به ادامه بارش برف و کاهش دما، تمامی مراکز دانشگاه و آموزش عالی شهرستان زنجان تعطیل اعلام شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان نیز گفت: هوای زنجان امروز /سه‌شنبه/ ابری و مه‌آلود بوده و در برخی مناطق بارش پراکنده برف و باران را شاهد خواهیم بود.

حسین سلطانی افزود: این سامانه بارشی که با ورود به منطقه، هوای زنجان را نیز تحت تاثیر قرار داد از اواخر وقت امروز از این استان خارج شده و فردا /چهارشنبه/ انتظار بارش نمی‌رود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه توده هوای سرد همچنان در منطقه مستقر است بنابرین  طی چند روز آتی، هوای زنجان سرد و یخی خواهد بود و در برخی مناطق استان شرایط یخبندان و مهآلودگی صبحگاهی را خواهیم داشت.

سلطانی به بارش‌های شب گذشته در زنجان اشاره کرد و افزود: ریزش برف در اغلب مناطق این استان گزارش شد اما در دشت طارم شاهد بارش باران بودم اما در ارتفاعات این شهرستان، بارش برف را داشتیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =