هواشناسی نسبت به سیلابی شدن معابر در سیستان و بلوچستان هشدار داد

زاهدان- ایرنا- رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با ورود سامانه بارشی انتظار میرود بارش باران بخش‌هایی از این استان را فرا گیرد.

علی ملاشاهی روز سه‌شنبه در این‌باره اظهار داشت: سامانه بارشی از روز چهارشنبه وارد سیستان و بلوچستان شده و فعالیت خود را در سطح استان آغاز می‌کند به طوریکه علاوه بر بارش باران، رگبار، رعدوبرق و وزش تندبادهای موقتی، احتمال جاری شدن روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق شرایط برای ریزش تگرگ نیز مهیاست ادامه داد: با توجه به وزش تندبادهای موقتی در این مدت خیزش گرد و خاک و کاهش شعاع دید افقی در مسیرهای ارتباطی سیستان و بلوچستان نیز مورد انتظار است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: چهارشنبه شب برای ارتفاعات مرکزی استان بویژه کوه تفتان احتمال بارش خفیف برف وجود دارد.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی تا پنجشنبه در سیستان و بلوچستان فعال است، گفت: توصیه می‌شود در این مدت از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

ملاشاهی تصریح کرد: از اواخر وقت روز چهارشنبه توده هوای سرد به سیستان و بلوچستان نفوذ می‌کند که پیامد آن وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان و کاهش محسوس دما در سطح منطقه است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود دمای هوا در سیستان و بلوچستان بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یابد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان وی با اشاره بر اینکه پیش‌بینی میشود وزش باد در شمال استان شنبه کاهش یابد، افزود: از روز چهارشنبه وزش باد با شدت کمتر در مرز شرقی و نوار غربی استان آغاز می‌شود و تا جمعه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =