۸۰ درصد جمعیت قزوین مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی هستند

قزوین - ایرنا - حدود ۸۰ درصد از جمعیت استان قزوین مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی دولت یا کمک‌های حاصل از درآمد اصلاح بنزین به خانوارها هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: براساس برآوردهای اولیه ۳۱۷ هزار خانوار در استان قزوین مشمول دریافت این کمک ها می شوند.

ابوالفضل یاری با بیان اینکه ماهانه حدود ۴۳ میلیارد تومان در قالب منابع اصلاح قیمت بنزین به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول در استان قزوین پرداخت شده است، اظهار داشت: این کمک ها علاوه بر مبالغ مربوط  هدفمندی یارانه هاست که از قبل به شکل ماهانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شد.

این مسئول با بیان اینکه اصلاح قیمت بنزین بنابر مصالح کشور و براساس یک تصمیم کارشناسی توسط سران قوا اجرایی شده است، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین صرف کمک به معیشت مردم به ویژه خانوارهای کم درآمد می شود.

وی با بیان اینکه کمک های معیشتی دولت در این طرح مانند یارانه ها به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود،اظهار داشت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در این طرح از محل درآمدهای کسب شده اصلاح قیمت بنزین ماهانه به خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان،خانوارهای دونفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای با تعداد نفرات بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداخت می شود.

این مسئول همچنین گفت: روستاییان و عشایر، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، کارگران، کارمندان و معلمان جزو اقشاری هستند که بسته نقدی حمایتی به آنان پرداخت می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین اظهار داشت: سامانه ای توسط وزارت تعاون،کار و رفاه برای رسیدگی به اعتراض خانوارهایی که احساس می کنند باید مشمول پرداخت این طرح باشند اما پرداختی برای آنها انجام شده نیز تهیه شده است و نشانی آن از سوی این وزارتخانه اعلام می شود و قرار شده تا ظرف ۱۰ روز به اعتراض خانوارها رسیدگی شود و در صورت مشمول بودن، این کمک ها به آنان نیز پرداخت شود.

استان قزوین براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن دارای یک میلیون و ۲۷۳ هزار نفر جمعیت است.