۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83560571
۰ نفر

برچسب‌ها

گشایش نمایشگاه دانش آموزی نماز در مدارس البرز

کرج - ایرنا- معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد که نمایشگاه های نماز با مشارکت دانش آموزان در مدارس این استان گشایش یافت.

فرشته فهمیده  روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا هدف ازبرپایی این نمایشگاه ها را ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بین دانش آموزان به زبان ادبیات و هنر ذکر کرد.

 دراین نمایشگاه ها آثار هنری دانش آموزان پیرامون اقامه نماز به نمایش درآمده است تا پیام های آموزشی این فریضه الهی به دانش آموزان انتقال یابد.

وی با بیان اینکه نماز به عنوان یک فریضه واجب و الهی همواره مورد تاکید و توجه پروردگار متعال بوده است، یادآورشد: همواره بر اهمیت نماز نیز در آیات مختلف قرآن کریم تاکید شده است .

 برگزاری اجلاس نماز فرصت مناسبی است، که دستاوردهای این واجب الهی ازجوانب مختلف مورد توجه و نظر مسئولان امر و خانواده ها قرار گیرد.

فهمیده  عنوان کرد: یکی از برنامه های شاخص سال تحصیلی ۹۹-۹۸ آموزش و پرورش البرز درحوزه نماز است که از آن جمله می توان به اهدا محصولات فرهنگی نماز به دانش آموزان ، انتقال پیام های آموزشی با موضوع نماز، ارائه دکلمه ، مسابقه ، نمایشگاه ، اقامه نماز جماعت در اولین روز مهر و دعوت از خانواده معظم شهدا برای بیان خاطرات و توصیه های فرزندان شهیدشان در زمینه نماز اشاره کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه از اقامه نماز به عنوان رفتار و وظیفه‌ ای دینی یاد می‌شود، افزود: اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی و تحقیقات مربوط به سلامت، جنبه‌های علمی تاثیر نماز بر سلامتی کشف شده است.

وی نماز را یک واجب الهی دانست و یادآورشد: خداوند این فریضه دینی را در پنج وعده روزانه مقرر فرموده‌ است که از مهمترین اثرات آن تقرب به خداوند و دریافت رحمت بی‌کران اوست.

فهمیده عنوان کرد: تصمیم داریم که بیشتر آموزش‌های دانش‌آموزان را کاربردی کنیم و دراین نمایشگاه ها حدود آثار دانش آموزان در بخش نماز و کتاب، نماز و شهدا و تحقیق و پژوهش در زمینه نماز ارائه شده است.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش البرز برای ترویج نماز در بین جامعه هدف برگزاری ۹ پیش اجلاس نماز را نیز در دستور کاری قرار داده است.

این نمایشگاه ها در سالن و نماز خانه مدارس البرز به مدت یک ماه دایر شده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =