۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83560551
۰ نفر

برچسب‌ها

آسانسورهای غیر استاندارد در سقز پلمب می‌شوند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره استاندارد سقز گفت: آسانسور واحدهای مسکونی و اماکن عمومی و دولتی و بخش خصوصی این شهرستان در صورت عدم استانداردسازی و اخذ تاییدیه از این اداره با حکم دادستانی سقز پلمب می‌شوند.

خالد زرافشان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه استاندارد سازی آسانسورها از نظر این اداره اهمیت ویژه ای دارد، عدم توجه به این موضوع مهم امکان بروز هر گونه خسارت جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بنا بر پیگیری ها و مکاتبات فراوان و همچنین بازرسیهای صورت گرفته از آسانسورهای واحدهای مسکونی مسکن مهر شهرک دانشگاه، هیچگونه اقدامی از جانب ساکنین و یا پیمانکار این واحدها برای حل مشکل آسانسورها صورت نگرفته است.

زرافشان با بیان اینکه از این به بعد این اداره با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شروع به پلمب آسانسورهای مسکن مهر شهرک دانشگاه می‌کند،  تاکید کرد: برای پلمب این واحدها از امروز اقدام کرده و تا زمان استانداردسازی این اقدامات تشدید خواهد شد.

وی یادآور شد: این اقدام فقط مختص واحدهای مسکونی مسکن مهر شهرک دانشگاه نخواهد بود بلکه همه اماکن عمومی، بیمارستان، اماکن تجاری و دیگر واحدهای مسکن مهر را نیز در بر می‌گیرد.

زرافشان اضافه کرد: برای اماکن خصوصی نیز صدور پایان کار از جانب شهرداری سقز تا زمان اخذ تاییدیه استاندارد آسانسور انجام نمی‌شود ضمن اینکه برای سایر املاکی که از قبل ساخته شده ولی فاقد تاییده استاندارد آسانسور هستند نیز هر گونه استعلام و یا فروش و انتقال سند تا زمان اخذ تاییدیه ایمنی آسانسور میسر نخواهد بود.

رئیس اداره استاندارد سقز از تمام مالکین واحدهای مسکونی خواست قبل از هر گونه اتفاق ناگوار به این اداره مراجعه و جهت استانداردسازی آسانسورها اقدام کنند چون در غیر این صورت این اداره موظف به اقدام قانونی جهت جلوگیری از فعالیت آسانسورهای غیر استاندارد است.

زرافشان گفت: تنها شرکت های دارای پروانه طراحی و مونتاژ از صنعت معدن و تجارت و مجوز از اداره استاندارد مجاز به نصب آسانسور هستند بنابراین لازم است مالکین قبل از اقدام جهت نصب آسانسور به استاندارد مراجعه کنند تا شرکت‌های معتبر دارای مجوز فعالیت به آنها معرفی شوند در غیر این صورت امکان صدور تاییدیه استاندارد جهت آسانسورهای نصب شده توسط نصابان غیر مجاز وجود ندارد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =