اعضای انجمن شعر و ادب سمنان شب شعر برپا کردند

سمنان- ایرنا- شاعران انجمن شعر و ادب سمنان به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در سالن جلسات کتابخانه مرکزی این شهر با حضور حنیفه صفری رییس این کتابخانه به شعر خوانی پرداختند.

سرپرست انجمن شعر و ادب استان سمنان شامگاه دوشنبه در حاشیه برگزاری این شب شعر در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ کس پوشیده نیست اما در کشور ما که فرهنگ دینی آن به کتابی به نام قرآن گره زده شده است باید از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.  

زهرا کواکبیان افزود: مراسم شعر خوانی که با همکاری کتابخانه مرکزی سمنان امروز به مناسبت هفته کتابخوانی برگزار شد قرار است در صورت استقبال اعضا و شاعران دیگر در این مکان هر ماه ادامه داشته باشد و بتوانیم از اساتید ادبی نیز استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد: انجمن شعر و ادب استان سمنان بیش از ۲۰ سال است فعالیت می کند و تا زمانی که انتخابات برگزار شود سرپرستی آن را بر عهده گرفته ام تا درب انجمن به روی دوستداران شعر باز باشد و قرار است بزودی کلاس های آموزشی مانند عروض و قافیه، ویراستاری و مولانا خوانی را برگزار کنیم.  

وی تاکید کرد:نشست شعر خوانی به صورت هفتگی در انجمن شعر سمنان واقع در فرهنگسرای کومش یکشنبه هر هفته ساعت ۱۷ برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند با حضور و عضویت رایگان در انجمن از نشست ها و کلاس های برنامه ریزی شده بهره ببرند.  

در این مراسم سمیرا عابد،  آتنا نائینی نژاد، جواد بیکی، مجتبی عمید، مهدی نعیمی، لیلا اصفهانی، سید جواد هاشمی و سیده محبوبه حسینی خواه به شعرخوانی پرداختند.   

زهرا کواکبیان دارای دکترای ادبیات عرفانی می باشد و در سال ۹۶ کتاب شعری با عنوان  «شهروز» توسط انتشارات اقلیما از وی به بازار کتاب عرضه شد.  

اخبار مرتبط