تردد در جاده‌های تکاب با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

مهاباد- ایرنا- رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای تکاب گفت: به علت بارش برف و لغزندگی جاده‌ها، تردد در محورهای مواصلاتی این شهرستان تنها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

امیر یدبیضا مقدم دوشنبه شب در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با وجود بارش برف، جاده‌های منتهی به تکاب باز است و تردد در آنها جریان دارد، افزود: شهروندان و رانندگان از ترددهای غیرضروری و شبانه در محورهای مواصلاتی این شهرستان خودداری کرده و از زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی استفاده کنند.

وی بیان کرد: هم اینک ۶ اکیپ راهداری در محورهای تکاب - شاهین‌دژ، تکاب- بیجار، تکاب- دوراهی ایرانخواه و تکاب - دندی مشغول برف‌روبی و بازگشایی این جاده‌ها هستند و با تلاش راهداران این شهرستان هیچ‌یک از محورهای مواصلاتی تکاب براثر بارش برف بسته نشده‌است.

وی اضافه کرد: از عصر امروز نیز راهداران اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای این شهرستان همه محورهای مواصلاتی و جاده‌های بین شهری را به طور مستمر و مداوم در چند نوبت نمک‌پاشی کرده‌اند.

وی افزود: مسافران برای عزیمت به شهرهای همجوار از طریق محورهای مواصلاتی تکاب، پتو، لباس گرم، تغذیه و آب به همراه داشته و رانندگان خودروها و وسایل نقلیه عمومی نیز بنزین کافی به همراه داشته باشند.

«یدبیضا مقدم» ادامه داد: رانندگان همچنین نسبت به سالم و مجهز بودن خودروهای خود برای تردد ایمن در جاده‌های این شهرستان اطمینان حاصل کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای تکاب با بیان اینکه با توجه به تداوم بارش برف تا بعدازظهر فردا در منطقه، لازم است شهروندان از مسافرت‌های غیرضروری و تردد در جاده‌های تکاب خودداری کرده و عزیمت خود به شهرهای همجوار را با تاخیر انجام‌ دهند افزود: رانندگان پیش از تردد در محورهای مواصلاتی تکابی از طریق راهداران و پلیس راه از وضعیت جاده‌ها به ویژه گردنه «مایین‌بلاغ» در محور تکاب - شاهین‌دژ و گردنه حیدرآباد دوراهی ایرانخواه در محور تکاب - دیواندره مطلع شوند.

وی اظهار داشت: باتوجه به بارش برف و احتمال کولاک و یخبندان تا ساعت‌های آینده، تردد در محورهای روستایی تکاب به ویژه روستاهای سخت‌گذر به سختی امکان‌پذیر خواهد بود از این رو رانندگان باید هشدارها را جدی گرفته و شبانه در جاده‌های روستایی تردد نکنند.

بارش نخستین برف پاییزی امسال از عصر دوشنبه تکاب را فراگرفته و این شهرستان را سفیدپوش و تردد در جاده‌ها را با کندی مواجه کرده است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه ای کوهستانی و سردسیر و با جاده‌های برف‌گیر و سخت‌گذر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و زمستان‌هایی پربارش، طولانی و طاقت‌فرسا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =