نخستین رویداد شتاب حوزه‌های نفت، گاز  و پتروشیمی در گچساران برگزار شد

گچساران - ایرنا - نخستین رویداد شتاب (شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده) حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با مشارکت دانشگاهها و مخترعان سراسر کشور در شهرستان گچساران به مدت سه روز برگزار شد.

 رویداد شتاب یا شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده در گچساران با مشارکت دانشگاه علمی کاربردی و پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

این رویداد علمی با حضور ۱۰۰ مخترع و ایده پرداز از دانشگاه های مختلف از جمله تبریز،تهران و اصفهان برگزار شده است.

 رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مرکز از ایده های نو برای ارتباط دانشگاه ها و صنعت حمایت می کند.

سید شمس الدین هاشمی با اشاره به برگزاری کارگاه آشنایی با فرایند و ثبت اختراعات در دانشگاه در مهر امسال اظهار داشت: دوره های آموزشی یکی از این حمایت هاست.

وی همچنین از برگزاری دومین رویداد شتاب با موضوع گیاهان دارویی در آذر ماه امسال در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

در حال حاضر ۳۰ شرکت در حوزه های فناوری اطلاعات، ماشین آلات، قطعات الکترونیکی، داروسازی و انرژی های نو و دیگر حوزه ها در این پارک مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین گفت: حمایت از ایده های خلاق و مخترعان ضرورتی برای توسعه پایدار است.

پروانه نیک مرام افزود: با هدف حمایت از نخبگان تسهیلات بانکی کم بهره به مخترعان اعطاء می شود.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های مهم زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران است.

این شرکت با بهره گیری و توانمندی از ۱۰ واحد بهره برداری، پنج کارخانه نمک‌زدایی در مدار، ۲ کارخانه نمک‌زدایی در دست اقدام، ۱۱ ایستگاه فشار و تزریق گاز، سه مجتمع بزرگ پالایشگاهی گاز و گازمایع، سیستم گاز آغار و دالان مشتمل بر ۱۲ دستگاه شیرگاه و لخته گیر مایع و چندین واحد آزمایشگاه شیمیایی، ۶ واحد آبرسان، حدود ۱۱۰ تفکیک گر سرچاهی و بوستری، ۳ ایستگاه برق فشار قوی و بیش از ۶۷۰۰ کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ دارد.

شهرستان ۱۲۶هزار نفری گچساران در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =