صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های دولت در دستور کار است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: بودجه سال ۱۳۹۹ انقباضی است و با توجه به افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها در بخش‌هایی همچون آب، برق، گاز و سایر اقلام هزینه‌ای خواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی اظهار داشت: براساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه کشور، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و سیاست‌های کلی تبیین شد.

وی افزود: مهمترین تغییرات اِعمال شده در سیاست‌های بودجه‌ای کشور، ارسال برنامه‌ای بودجه به مجلس شورای اسلامی است که برای اولین بار صورت می‌گیرد و مبتنی بر یک برنامه دوساله است؛ سال اول به شکل بودجه‌ای و الزام‌آور و سال دوم نیز برنامه‌ای و غیرالزام‌آور خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن در این چهل سال، تحریم نفت را به طرق گوناگون در دستور کار قرار داده که علت آن وابستگی شدید بودجه کشور به نفت است؛ به همین منظور هدف‌گذاری دولت، کمرنگ شدن نقش نفت در بودجه و اتکا به سایر درآمدها به ویژه مالیات است.

وی گفت: امسال ۱۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی کشور بوده و برای سال آینده نیز ۱۷۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که سیاست دولت در اخذ مالیات، تمرکز بر دانه درشت‌ها و فرارهای مالیاتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =