پروازهای آسیایی به هنگ کنگ کاهش یافت

پکن-ایرنا- شرکت های بزرگ هواپیمایی قاره آسیا بخصوص شرق، شمال و جنوب شرق این قاره اعلام کردند پروازهایشان را به هنگ کنگ به دلیل ناآرامی های این منطقه کاهش داده اند.

روزنامه ژاپن تایمز روز پنجشنبه نوشت این اتفاق پس از آن می افتد که اعتراضات و ناارامی ها در هنگ کنگ اوج گرفته و موجی از ناامنی در این شهر حکمفرما شده است.

نشریه با اشاره به اینکه هفته جاری نیز درگیری هایی میان پلیس با شماری از دانشجویان بوجود آمده است افزود هنگ کنگ در ۶ ماه گذشته شاهد درگیری ها و اعتراضات و برخی از خشونت ها بوده است و همین موضوع باعث شده است تا شمار پروازها به این منطقه کاهش یابد.

بنا به این گزارش، شرکت های هواپیمایی از کشورهای اندونزی، مالزی، فیلیپین و کره جنوبی اعلام کرده اند که پروازهایشان را در هفته های آتی به هنگ کنگ باز هم کاهش می دهند.

شرکت هواپیمایی گارودا از شرق آسیا اعلام کرده است در هفته ۲۱ پرواز به هنگ کنگ داشته است که بزودی آن را به ۴ پرواز در هفته کاهش می دهد.

همزمان ناوگان هوایی بزرگ کتی پاسیفیک متعلق به هنگ کنگ اعلام کرده که ورودی مسافران به هنگ کنگ در ماه اکتبر امسال در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۳ درصد و میزان پروازهای ورودی و خروجی ۶ درصد کاهش یافته است.

این شرکت اضافه کرد بسیاری از مسافران دیگر به مقصد هنگ کنگ سفر نمی کنند بلکه اغلب آنها مسافرانی هستند که به صورت ترانزیت از فرودگاه این شهر استفاده می کنند.

شرکت های هواپیمایی چین در مورد پروازهای خود به هنگ کنگ اطلاع رسانی نکرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =