ژاپن: نباید به کره شمالی خوشبین بود

پکن-ایرنا- تارو کونو وزیر دفاع ژاپن می گوید هیچکس و هیچ کشوری نمی تواند با توجه به سوابق کره شمالی در آزمایش های موشکی و اتمی به این کشور خوشبین باشد.

روزنامه ژاپن تایمز روز دوشنبه از قول وی آورده است که خوشبینی نسبت به کره شمالی کار درستی محسوب نمی شود و همه باید در قبال این کشور هوشیاری خود را حفظ کنند.

او این مطلب را پس از آن اعلام کرد که کره جنوبی و آمریکا تصمیم گرفتند پس از اعتراضاتی که کره شمالی کرده است رزمایش مشترک برنامه ریزی شده برای ماه جاری میلادی را معلق کنند.

البته هر دو کشور تاکید کرده اند علت این تصمیم اعتراضات کره شمالی نبوده بلکه مساله این است که باید فضا را برای دیپلماسی باز کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هم همچنان خواستار دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و رسیدن به توافق است.

دو طرف مذاکراتی با یکدیگر داشته اند اما دو دور دیدار رسمی آنها و یک ملاقات غیررسمی در یک سال گذشته به بن بست رسیده و گفت و گوهای کاری نیز بی نتیجه پایان یافته است.

روز یکشنبه این هفته وزیران دفاع کشورهای آمریکا،  کره جنوبی و ژاپن در نشستی سه جانبه در تایلند درباره کره شمالی و تحولات شبه جزیره کره رایزنی کردند.

وزیر دفاع ژاپن تصریح کرد که کره شمالی در سال جاری میلادی نزدیک به ۲۰ آزمایش موشکی انجام داده و برخی از موشک های بالستیک از جمله بالستیک زیردریایی پرتاب کرده است و نمی توان نسبت به این کشور خوشبین بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =