ورود محصولات گرافن به بسته‌بندی با استفاده از فناوری نانو

تهران – ایرنا –شرکت اروپایی تلگا برای توسعه فناوری بسته‌بندی با استفاده از فناوری‌نانو، قراردادی با یک شرکت سوئدی امضاء کرد تا از فناوری موسوم به Telphene در بسته‌بندی استفاده شود.

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تلگا (Talga) یکی از شرکت‌های تولید کننده مواد آندی پیشرفته و افزودنی‌های گرافنی است.

این شرکت اعلام کرد که توافق‌نامه‌ای برای توسعه همکاری مشترک با شرکت سوئدی بیلرودکورسناس امضا کرده است.

براساس این قرارداد، شرکت بیلرودکورسناس از محصولات گرافنی تلگا موسوم به Talphene در بخش بسته‌بندی استفاده خواهد کرد. این قرارداد همکاری به طرفین فرصت می‌دهد تا پیشرفت در بخش فناوری بسته‌بندی را ادامه دهند.

به کارگیری Telphene در بسته‌بندی‌های بیلرودکورسناس به‌منظور ایجاد طیف وسیعی از عملکردها و ایجاد سازگاری با محیط‌زیست انجام می‌شود.

مارک تامپسون، مدیرعامل تلگا می‌گوید: «بسته‌بندی‌های بیلرودکورسناس دارای کاربردهای وسیعی است، جایی که گرافن می‌تواند موجب بهبود عملکرد شود و در نهایت کارایی را ارتقاء داده و موجب بازیافت بسته‌بندی شود.»

ماگنوس ویکستورم از مدیران شرکت بیلرودکورسناس نیز می‌گوید: «رهیافت‌های شرکت تلگا با دیدگاه‌های بیلرودکورسناس در بخش بسته‌بندی همخوانی دارد. ما از این همکاری مشترک خوشحالیم و امیدوار هستیم که به‌طور مشترک با تیم تلگا فرصت‌های تازه‌ای را ایجاد کنیم.»

تلگا یک شرکت اروپایی در بخش مواد آند باتری است که برای مشتریان خود محصولات مختلفی را ارائه می‌دهد. این شرکت سال گذشته با استفاده از نانوساختارهای کربنی و سیلیکون موفق به تولید تجاری آندهای باتری یون لیتیوم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =