بهسازی و آسفالت ۲۳ کیلومتر راه روستایی در شاهین‌دژ

مهاباد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شاهین‌دژ گفت: ۲۳ کیلومتر راه روستایی و فرعی این شهرستان در قالب «طرح ابرار» هم‌اکنون در حال بهسازی و آسفالت است.

علیرضا پاشایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مرحله اول این طرح تاکنون بهسازی و تسطیح چهار کیلومتر از مسیر روستای «فتح‌آباد» به «قزل‌قیه» به اتمام رسیده و عملیات آسفالت آن با واگذاری به پیمانکار انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح ملی ابرار شامل عملیات خاک‌برداری و خاکریزی، احداث پل، اجرای زیرساخت و اجرای روکش آسفالت حفاظتی با رعایت مشخصه‌های فنی با استفاده از ظرفیت و قابلیت عوامل و امکانات اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

وی اضافه کرد: ۱۲ کیلومتر دیگر نیز از مسیر روستای «کردکندی» هم‌اکنون در مرحله مناقصه زیرساخت آسفالتی است که عملیات اجرایی آن اردیبهشت سال آینده شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد راه روستایی شاهین‌دژ آسفالته است، گفت: طرح ابرار برای بازسازی راه‌های روستایی با هدف ساخت و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کشور و آذربایجان‌غربی است که با اولویت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تکمیل راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار بدون راه مناسب، تا پایان سال‌جاری هدف‌گذاری شده است.

​در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و با هدف تکمیل شبکه راه‌های روستایی طرح ملی «ابرار» مشتمل بر ساخت، تکمیل و بهره‌برداری از ۲ هزار کیلومتر از راه‌های اولویت‌دار روستایی با ۱۸۰ اکیپ راهسازی و یک هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی دولتی اجرایی می‌شود.

در حال حاضر ۸۵ کیلومتر در ۲۰ روستای آذربایجان‌غربی آماده آسفالت بوده و ۴۵ کیلومتر در ۱۰ روستا نیز در حال آماده‌سازی است؛ برای اجرای طرح ابرار در آذربایجان‌غربی ۹۵ میلیارد ریال اعتبار برای سال جاری پیش‌بینی شده است.

شهرستان‌های ارومیه، چالدران و مهاباد بیشترین روستاهای زیرپوشش این طرح را به خود اختصاص داده است.

شاهین‌دژ دارای ۹۱ کیلومتر راه اصلی و ۵۲۰ کیلومتر راه روستایی است که ۲۱۶ کیلومتر آسفالت شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha