خانواده‌های شهدا و ایثارگران الهام بخش جامعه اسلامی هستند

تهران - ایرنا - مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، ایشان را مایه دلگرمی در خدمت رسانی به مردم دانست و گفت: خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران الهام بخش جامعه اسلامی هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایثار، ‌ رحیم نریمانی در دیدار با پدر شهید معظم «شهرام یوسفی»، ‌با تاکید بر لزوم تکریم و تعظیم خاندان معظم شهدا به ویژه از سوی مسئولان نظام اسلامی، اظهار کرد: به واسطه ایثار و از خودگذشتگی شهدا و خانواده‌های معظم آنان امروز از عزت و اقتدار و امنیت و آرامش برخوردار هستیم.
وی دیدار با خانواده‌های معظم شهدا به ویژه مادران و پدران بزرگوارشان را مایه دلگرمی در خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران الهام‌بخش جامعه اسلامی هستند و یاد و خاطره همه این ایثارگری‌ها و دلیرمردی‌ها و شهادت‌ها باید زنده نگه داشته شود.

شهدا طلایه‌داران راستین عرصه‌های عشق و معرفت
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران شهدا را متعلق به همه ملت ایران دانست و تصریح کرد: شهدا طلایه‌داران راستین عرصه‌های عشق و معرفت هستند و لذا تکریم و تجلیل از مقام شهدا و خانواده‌های معزز آنان مایه پالایش روح انسان است.
نریمانی از شهدا به عنوان اسطوره‌های ایمان و صبر و شجاعت و ولایتمداری یاد کرد و متذکر شد: همه مردم و مسئولان باید پیوسته راه شهدا را ادامه دهند و خانواده‌های شهدا را چراغ راه انقلاب و نظام بدانند.

دیدار با مادر شهید «مهرداد رمضانپور»  
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور همچنین با مادر شهید «مهرداد رمضانپور» دیدار و گفت وگو کرد.
سبک زندگی شهدا، محور تولید محتوای کتب قرار گیرد
رحیم نریمانی، همچنین در نشست تحلیلی و بررسی «نقش رسانه کتاب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب» که در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد، با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی پدیده‌های مرتبط با حوزه نشر، نویسندگی و رسانه، اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یک رخداد فرهنگی است که طوفان فکری ایجاد می‌کند.
وی بیانیه گام دوم انقلاب را نقشه راه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: این بیانیه شاخص‌های توسعه انسانی را به عنوان یک ابزار پیشران برای تحقق اهداف فرهنگی کشور معرفی می‌کند که می‌تواند توسعه سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را تحقق بخشد.

کتاب یک رسانه است
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه توسعه فناوری‌های ارتباطی یکی از زیرساخت‌های توسعه‌یافتگی در دنیا است، گفت: کتاب یک رسانه است و نمایشگاه کتاب می‌تواند اثرگذاری قابل توجهی در امر انتقال پیام فرهنگی و توسعه انسانی داشته باشد.
نریمانی با اشاره به نقش رسانه کتاب در توسعه‌یافتگی، خاطرنشان کرد: توسعه پایدار به معنی بسیج همسو و منسجم تمام ظرفیت‌ها و ابزارها و امکانات کشور برای توسعه‌یافتگی است و رسانه کتاب قدرت ایجاد همگرایی، طوفان فکری و انسجام اجتماعی را دارد؛ لذا کتاب یک رسانه پایدار در توسعه پایدار کشور است.

بعد از انقلاب بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار جلد کتاب تولید شده
نریمانی با بیان اینکه بعد از انقلاب بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار جلد کتاب تولید شده است، تصریح کرد:‌ ۸۰ درصد این کتاب‌ها تالیف و ۲۰ درصد ترجمه بوده است. همچنین ۲۵۰ هزار عنوان در حوزه ادبیات و ۲۰۰ هزار عنوان در حوزه دین و علوم انسانی و اسلامی داریم لذا برای ایجاد نسلی که بتواند سرعت توسعه‌یافتگی را در کشور بالا ببرد نیازمند تولید کتاب‌های ژانر کودک و نوجوان هستیم.
وی از چاپ بیش از ۴۳ هزار عنوان کتاب در نیمه نخست امسال خبر داد و عنوان کرد: امروزه استفاده از رسانه‌های مکتوب به سمت رسانه‌های مجازی و سایبر رفته و با یک پدیده جهانی مواجه هستیم. ایران رتبه ۱۳ کاربران اینترنت در دنیا را دارد و ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۲ نفر در کشور از تلفن همراه به عنوان یک رسانه استفاده می‌کنند و شاهد شهر الکترونیک و شهروند الکترونیک هستیم، این در حالی است که تیراژ کل روزنامه‌های ما به یک میلیون نسخه در روز می‌رسد.

۱۰۱ هزار و ۱۶۹ عنوان در سال ۹۸ در سامانه اطلاعات موسسه خانه کتاب ثبت شده
نریمانی با بیان اینکه ۱۳۹ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۹۰۴ نسخه کتاب معادل ۱۰۱ هزار و ۱۶۹ عنوان در سال ۹۸ در سامانه اطلاعات موسسه خانه کتاب ثبت شده است، گفت: متاسفانه فرهنگ کتابخوانی به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه در کشور ما پایین است، لذا باید در زمینه استفاده از این رسانه برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی داشته باشیم.
وی ارتقای بینش و بصیرت سیاسی، تقویت معنویت و اخلاق و ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی را از دیگر کارکردهای رسانه کتاب دانست و یادآور شد: نشر شاهد با ۱۷۶۰ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت به دنبال ترویج سبک زندگی شهدا است، زیرا سبک زندگی شهدا می‌تواند محور تولید محتوای کتب قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha