رئیس سازمان صنعت: قیمت‌ها در استان تهران افزایشی نداشته است

تهران- ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: پس از اصلاح نرخ سوخت ارزیابی روند کالاهای اساسی در بازار این استان نشان می دهد که قیمت های هیچ نوع افزایشی نداشته است.

یدالله صادقی روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان تهران افزود: با وجود افزایش نرخ سوخت این موضوع تاثیری بر قیمت میوه جات و مواد پروتئینی نداشته است.

وی یادآور شد: اصلاح قیمت بنزین یک سیاست اصلاحی برای جهت دهی درآمدها به سمت اقشاری از مردم بود که از بنزین کمتر استفاده می کنند.

صادقی اظهار داشت: این سیاست به نفع اقشار کمتر برخوردار اجرا می شود و اجرای موفق آن منوط به کنترل قیمت ها و رصد مستمر بازار است.

صادقی ادامه داد: هم اکنون در سطح خرده فروشی ها و عرضه کالا تمامی نیروهای ارزیابی و گشت های نظارتی استان و شهرستانها بسیج شده اند و درحال آماده باش هستند تا بتوانیم قیمت ها در بازار کنترل کنیم.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران گفت: اجازه نمی دهیم برخی سودجویان با افزایش نرخ ها یا انبار کردن کالاها مشکلی برای بازار ایجاد کنند و موجب نارضایتی مردم شوند.

وی خاطرنشان کرد: گشت های مشترک تمامی مبادی ورود کالا و تولید اقلام اولویت دار را ارزیابی می کنند تا آثار روانی افزایش نرخ بنزین را کاهش داده و مردم این اطمینان را داشته باشند که بازار کنترل و پایش می شود.

صادقی ادامه داد: تاکنون هیچ گونه خللی در تولید و بازار نداشتیم و مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان در اختیار آنان قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: در روزهای گذشته تنها مشکل رانندگان حامل تخم مرغ را داشتیم که موجب افزایش نرخ تخم مرغ شده بود که با بررسی های انجام شده بنا شد سهمیه ای برای این رانندگان در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون حمل و نقل استان در حوزه تامین مواد اولیه و جابجایی بار مشکلی ندارد چون سوخت این ناوگان گازوئیل است که نرخ آن تغییر نکرده است.

صادقی تاکید کرد: فراوانی کالا در سطح کشور وجود دارد و تمامی اقلام اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی تامین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =