تولید ۳۰۰ هزار نهال تزیینی در قشم

قشم- ایرنا- امسال ۳۰۰ هزار نهال از گونه‌های گیاهی سازگار با آب و هوای جزیره به منظور استفاده در عرصه های فضای سبز قشم تولید شد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم عصر دوشنبه  به خبرنگار ایرنا گفت: این مدیریت در تولید انواع گوناگون گیاهان تزیین شهری به خودکفایی رسیده است.

فرج طهماسبی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری بیش از یکهزار اصله درخت گلدار در عرصه های فضای سبز جزیره غرس شد.

وی ادامه داد: کاشت درختان گل‌دار با رنگ‌های متنوع، چهره‌ای متفاوت از قشم را در معرض دید گردشگران قرار می‌دهد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این درختان شامل گونه‌های جاتروفا، پلومریا، سرانتیس، مشعل جنگل و سایر گونه‌های سازگار با جغرافیای منطقه است.

به گفته وی، تغییر طراحی و الگوی کاشت باغچه گل‌های فصلی، ساخت پارک‌های محله‌ای در شهرک‌های سیستان، بوستان و میدان ورودی روستای هُلُر از دیگر اقدامات این مدیریت تا کنون است.

طهماسبی افزود: هم‌اکنون آماده‎سازی بیش از یک هزار مترمربع فضا در منطقه‌های مختلف شهر قشم برای کاشت گیاهان فصلی و دایمی در حال اجراست که با تکمیل آن سرانه فضای سبز قشم برای هر فرد به ۱۳.۵ مترمربع افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: امسال با هدف توسعه شبکه آبیاری در عرصه فضای سبز قشم، بیش از پنج هزار متر لوله‌گذاری شده است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشمخاطرنشان کرد: در این راستا طرح نوسازی و اصلاح سیستم های مکانیکال و الکتریکال شبکه آبیاری فضای سبز شهر قشم در حال اجراست.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =