کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی کشور از امروز توزیع می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: صدور کارت آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور از امروز (دوشنبه) بر اساس اعلام قبلی از طریق سایت سازمان سنجش توزیع می‌شود و تا روز قبل آزمون ادامه دارد.

جعفر رودری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی روز پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه ۹۸ در ۲ نوبت صبح و عصر در ۱۰ شهرستان از جمله کرمان ، بافت، بم، جیرفت، رفسنجان، رودبار جنوب، زرند، سیرجان و کهنوج برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۴ هزار و ۷۱۰ نفر داوطلب در استان کرمان ثبت‌نام کردند که ۶۷ درصد بانوان و مابقی آنان آقایان هستند اظهار داشت: ۷۰ حوزه امتحانی از جمله ۴۲ حوزه عادی و ۲۸ حوزه در ۱۰ شهرستان برای معلولان درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان عنوان کرد: فرایند انتخاب در هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی به صورت بومی گزینی نیست و افرادی از استان های دیگر می توانند برای استان کرمان امتحان دهند و بلعکس.

وی با بیان اینکه بیشترین داوطلبان این آزمون در کرمان جیرفت، رفسنجان و بم قرار دارند گفت: ۳۴۶ سهمیه ویژه بانوان، ۴۸۰ ویژه مردان و ۳۰۱ سهمیه مشترک وجود دارد.

رودری تصریح کرد: یکهزار و ۱۲۷ نفر در استان کرمان پذیرفته می شوند که بیشترین آمار مربوط به  آموزش پرورش ۵۸۰نفر و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی کرمان، رفسنجان، جیرفت و بم و اداره کل زندان ها بیشترین تعداد جذب را خواهند داشت.

وی افزود: پس از اعلام نتایج، ۲ تا سه برابر ظرفیت قبولی اعلام می شوند و کسانی که حدنصاب نمره را کسب کرده باشند به محل مصاحبه استخدامی دعوت می شوند و پس از مصاحبه، افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کردند، جهت انجام مراحل نهایی استخدام و گزینش معرفی می شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه این آزمون دارای سئوالات عمومی و اختصاصی است گفت: ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب در کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند و ۲۴ هزار و ۷۱۰ نفر از آنان در استان کرمان قرار دارند که ۴.۷ کل داوطلبان کشور هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha