امام‌جمعه شیراز:‌ با غارت‌کنندگان مساجد به شدت برخورد شود

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به تخریب اموال عمومی در جریان اعتراض‌های روزهای شنبه و یکشنبه شیراز گفت:‌ کسی که به دنبال تخریب و سوزاندن قرآن و تخریب و غارت مسجد است، به هیچ چیز و هیچ کس اعتقاد ندارد و باید با چنین افرادی به شدت برخورد شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام دوشنبه در دیدار با جمعی از علما و بسیجیان شیراز افزود:‌در میان این افراد، هستند کسانی که احساساتی شده و تحت تاثیر شرایط و فضای جامعه دست به اقداماتی زده‌اند که معتقدیم این افراد را می‌توان ارشاد و راهنمایی کرد تا به اشتباه خود پی ببرند.
وی در ادامه از مسئولان استان فارس خواست که ضمن مدیریت شرایط، مشکلات فراروی شهروندان در اثر اقدام‌های اغتشاشگران را برطرف کنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: معتقد هستیم که مسئولان استان توان انجام این کار را دارند و در انجام این کار با آنها همکاری نیز خواهد شد اما در صورت نیاز، اعلام کنند تا اینجانب، نیروهای بسیج و انقلابی به وظیفه خود عمل کنیم.
وی با اشاره به حمله اغتشاشگران به برخی مدارس و حوزه‌های علمیه در استان فارس طی روزهای اخیر گفت:‌  ما انقلاب، اسلامیت و دیانتمان را حفظ می‌کنیم، همچنانکه رضاخان با آن ادعا نتوانست به مقاصد خود علیه روحانیت دست یابد.
امام جمعه شیراز ، پاکدستی روحانیت در مسائل مالی و اقتصادی را یادآور شد و گفت:‌ امروز نیز مخالف هرگونه دزدی در هر لباسی هستیم.
دژکام در ادامه عملکرد مدیران در شرایط خطیر و حساس جامعه را نشان‌دهنده انگیزه آنها در صیانت از انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد:  ما از نظام و انقلاب و ولایتی که مطیع آن هستیم، دست بر نمی‌داریم.
اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. در این میان، برخی افراد به اموال عمومی همانند بانک‌ها، جایگاه‌های سوخت و ... آسیب زدند. 
علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که به سرعت سازو کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =