۲۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83560026
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ پرونده قتل در استان اردبیل با صلح مختومه شد

اردبیل - ایرنا - رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۲ فقره پرونده قتل با تلاش واحدهای مصالحه شوراهای حل اختلاف استان منجر به سازش شد.

شهباز ابراهیمی روز دوشنبه در همایش اعضای شورای حل اختلاف استان در پارس‌آباد از مختومه شدن ۱۳ فقره پرونده قتل با صلح و سازش در سال گذشته خبر داد.

او با ارائه گزارشی از اقدامات شعب شوراهای حل اختلاف استان از قضات و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان به لحاظ تلاش‌های شبانه‌روزی این قشر در مختومه کردن پرونده‌ها با صلح و سازش قدردانی کرد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل مزیت مختومه شدن پرونده‌ها با صلح و سازش را در جلوگیری از تشکیل پرونده‌های متعدد در دادگستری حائز اهمیت دانست و گفت: پرونده‌هایی که در شعب شوراهای حل اختلاف و واحدهای مصالحه با صلح و سازش مختومه می‌شوند بنا به توافق طرفین ،  مجددا در محاکم تشکیل پرونده نمی‌شود و این امر یکی از عوامل موثر در کاهش میزان ورودی پرونده به دادگستری‌ها می‌باشد.

ناصر عتباتی ،رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز در این همایش گفت: در راستای ترویج و تقویت فرهنگ صلح و سازش در بین مردم ، رویکرد مدیریت در شوراهای حل اختلاف استان این است تا از ظرفیت افراد مورد وثوق و دارای جایگاه اجتماعی بهره گیرد لذا توانسته با استفاده از این ظرفیت موفقیت‌های چشمگیری در مختومه کردن پرونده‌ها با صلح و سازش در استان بدست آورد.

او بر لزوم استفاده از ظرفیت صدا و سیما ، اصحاب رسانه و نهادهای فرهنگی در گسترش فرهنگ گذشت و ایثارگری در جامعه با لحاظ غنای اعتقادات مذهبی و دینی در استان تاکید کرد.

در پایان این همایش از ۱۳ نفر از فعالان عرصه صلح و سازش شوراهای حل اختلاف حوزه‌های قضایی پارس‌آباد ، بیله‌سوار ، جعفرآباد و اصلاندوز تجلیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =