کانون پرورش فکری کردستان میزبان برنامه‌های هفته کتاب شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: همزمان با هفته کتاب بیش از۱۰۰ برنامه ویژه در ۳۲ محور ویژه کودکان و نوجوانان در استان اجرا می‌شود.

سهیلا شیخی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تا کنون ۵۰ درصد این برنامه‌ها برگزار شده است اظهارداشت: ویژه برنامه‌های این روزها با شعار حال خوش خواندن در تمامی مراکز فرهنگی هنری کانون برگزار می شود و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در میان نسل کودک و نوجوان، ارتقای سطح مهارت های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سوادخواندن از اهداف فعالیت های بیست و هفتیمن دوره هفته کتاب است.

 وی اضافه کرد: فضاسازی مراکز متناسب با ایام، دعوت از مدارس، برپایی کارگاه فعالیتهای کتا محور، برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب محور و اجرای برنامه های کتابخانه سیار روستایی در مناطق روستایی از جمله این برنامه‌ها است.

شیخی با بیان اینکه دعوت از فعالان و نویسندگان عرصه کتاب و کتابخوانی، نشست نقد و بررسی کتاب با نوجوانان و معرفی نویسنده های کانونی از دیگر برنامه های این هفته است افزود: برگزاری کارگاه ادبی با موضوع مهمانی قصه ها و داستان نویسی برای یک تصویر، آموزش کاردستی ساخت نشان گر کتاب، اجرای مسابقه کتاب سازی خلاق و رونمایی از کتاب های جدید به صورت نمایشگاهی و معرفی و تقدیر از اعضای کتابخوان مراکز کانون از جمله برنامه های هفته کتاب در کانون کردستان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان  گفت: معرفی کتاب، روخوانی کتاب، بحث کتاب، قصه گویی، معرفی شخصیت، کاردستی، جمع خوانی، بلند خوانی کتابهای کانون، کارگاه کتاب سازی با اعضا، کارگاه بحث کتاب، تهیه لوح های گلی و نوشتن جملات زیبا در مورد اهمیت کتابخوانی، معرفی کتاب های کم خواننده به صورت دیواری از دیگر برنامه های این کانون در هفته کتاب است.

وی با اشاره برنامه ریزی برای برگزاری مهرواره آینده ساختنی است در این هفته، افزود: این مهرواره در مرکز شماره۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سنندج ویژه  اعضای کتابخوان است به طوریکه اعضا با حضور یکروزه در کتابخانه این مرکز به فعالیت های کتاب محور می پردازند.

کردستان با ۲۱ مرکز ثابت و ۴ کتابخانه سیارروستایی به کودکان ۷ تا ۱۷ ساله خدمات فرهنگی،هنری و ادبی ارائه می دهد.

۲۵ تا ۳۰ آبان به مناسبت هفته کتاب نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =