هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی غیرقانونی است

قزوین – ایرنا - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی به دنبال تغییر قیمت بنزین، غیرقانونی است و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

علی اکبر کبیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مصوبات ستاد تنظیم بازار استان باید از هرگونه افزایش قمیت کالاها در بازار خودداری شود.

وی با بیان اینکه هیچ گونه اقدام خودسرانه برای افزایش قیمت‌ها پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: بازرسان سازمان صنعت با گشت‌های نظارتی و مشترک با تعزیرات حکومتی در حال کنترل و بررسی قیمت و نحوه عرضه کالاهای اساسی در بازار هستند تا جلوی افزایش بی رویه قیمت‌ها گرفته شود.

کبیری اضافه کرد: اگر هرگونه شکایت مردمی مبنی بر گرانفروشی به سازمان ارسال شود به سرعت توسط بازرسان مورد بررسی قرار گرفته و با حضور قاضی تعزیرات حکومتی رای آن صادر خواهد شد.

این مسئول افزود: ۲۵۰ تیم بازرسی رسمی و افتخاری با حضور دستگاه‌های مختلف تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و ... بر بازار استان نظارت دارند و خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در حوزه تامین و فروش کالاهای اساسی گزارش نشده است.

استان قزوین ۳۲ هزار واحد صنفی و ۴۸ اتحادیه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =