۱۱۷ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای ثلاث‌باباجانی نصب شد

کرمانشاه- ایرنا- معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: از سال ۹۶ تاکنون ۱۱۷ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در ۱۱ روستای کم برخوردار و حاشیه‌نشین جنگل در شهرستان مرزی ثلاث‌باباجانی که به سختی و با مبالغ زیادی موفق به تامین سوخت می‌شدند، نصب شده است.

فریدون عسکری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا به آغاز نصب ۲۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای «نهنگ» شهرستان ثلاث باباجانی نیز اشاره کرد و افزود: برای خرید این تعداد دستگاه آبگرمکن خورشیدی از محل اعتبارات طرح صیانت از جنگل‌ها ۱۱۷ میلیون تومان هزینه شده است.

وی نصب این آبگرمکن‌ها را در راستای تغییر الگوی مصرف سوخت ذکر کرد و گفت: این آبگرمکن‌ها تاثیر بسزایی در کاهش قطع درختان جنگلی به منظور تامین سوخت دارد.

معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی بیشترین عرصه جنگلی را دارد، گفت: در سال جاری مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی به این شهرستان اختصاص داده شد.

عسکری افزود: با تلاش و همکاری معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی، نسبت به اجرای ۲۵ هزار متر مکعب عملیات احداث بندهای خاکی، ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مکعب عملیات احداث بند سنگی ملاتی ۳۳۱ متر مکعب عملیات بتنی در پلاک‌های کانی دانیار، قلقله، زیارت تمرخان و احداث سه دستگاه آبشخوار در روستای پالان نرگس اقدام کرده‌ایم.

او با بیان اینکه منابع طبیعی متعلق به مردم است از اقشار مختلف مردم خواست با جدیت حافظ و همراه منابع آن به عنوان سرمایه ملی برای تمام نسل‌ها باشید.

شهرستان ثلاث باباجانی با ۳۸ هزار نفر جمعیت در ۱۳۶ کیلومتری غرب کرمانشاه است.

این شهرستان ۱۹۱ هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.